Medyk Konin rozgromił Mitech Żywiec

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarki Medyka Konin przed ważnym turniejem eliminacyjnym Ligi Mistrzów błysnęły formą strzelecką Fot. Archiwum Medyka Konin
Mistrzynie Polski piłkarki Medyka Konin, które wkrótce czeka w Irlandii Północnej turniej fazy grupowej Ligi Mistrzyń, już we wtorek rozegrały awansem spotkanie trzeciej kolejki ekstraligi, na wyjeździe z Mitechem Żywiec. Medyk wygrał wysoko 7:0 (2:0), odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie, ma na koncie komplet dziewięciu punktów i umocnił się na czele tabeli.

Spotkanie w Żywcu od początku do końca toczyło się pod dyktando koninianek. Podopieczne Romana Jaszczaka rozstrzygnęły ten mecz na swoją korzyć w zasadzie bardzo szybko. Już w ósmej minucie prowadzenie dla mistrzyń Polski zdobyła Nikol Kaletka, a kiedy w 22.minucie na 2:0 podwyższyła rezultat Krystyna Sikora, która pewnie wykorzystała rzut karny zdobywając swojego pierwszego gola na polskich boiskach, jedyną niewiadomą stały się rozmiary wygranej Medyka. Mistrzynie Polski absolutnie dominując na murawie po przerwie zdobyły jeszcze pięć bramek. Nieklasycznym hat- trickiem popisała się jedna z najbardziej utalentowanych polskich piłkarek, Nikol Kaletka.

Mitech Żywiec – Medyk Konin 0:7 (0:2)
Bramki: 0:1 Nikol Kaletka (8), 0:2 Krystyna Sikora (22. karny), 0:3 Maria Ficzay (62), 0:4 Kaletka (69), 0:5 Kaletka (75), 0:6 Liliana Kostowa (82), 0:7 Patrycja Balcerzak (83).
Medyk: Sowalska (46. Dolan) – Lynch, Sławczewa, Ficzay , Sikora, Pakulska, Dudek , Kaletka, Kostowa, Szuppo (46. Balcerzak), Gawrońska.