Michał Kamiński: Tłum na marszu opozycji pokazał, że Polacy...

  Michał Kamiński: Tłum na marszu opozycji pokazał, że Polacy odrzucają podłą zmianę PiS

  Dorota Kowalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Michał Kamiński: Siedzę sobie w przedostatnim rzędzie w Sejmie, a tam siedzą mało istotni posłowie. Nie wiem, co się dzieje w Platformie

  Michał Kamiński: Siedzę sobie w przedostatnim rzędzie w Sejmie, a tam siedzą mało istotni posłowie. Nie wiem, co się dzieje w Platformie ©Tomasz Bołt

  Dzisiaj każdy patriota jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, bo nikt bardziej nie szkodzi Polsce niż ta partia - uważa Michał Kamiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
  Michał Kamiński: Siedzę sobie w przedostatnim rzędzie w Sejmie, a tam siedzą mało istotni posłowie. Nie wiem, co się dzieje w Platformie

  Michał Kamiński: Siedzę sobie w przedostatnim rzędzie w Sejmie, a tam siedzą mało istotni posłowie. Nie wiem, co się dzieje w Platformie ©Tomasz Bołt

  Nie zdziwiły Pana te tłumy na sobotnim marszu Komitetu Obrony Demokracji i opozycji?
  Te tłumy są dowodem na to, że jedność jest potrzebna, a Polacy odrzucają podłą zmianę proponowaną przez ekipę Jarosława Kaczyńskiego.

  Co właściwie dają takie marsze?
  One są manifestacją tego, że Polacy nie godzą się na politykę Prawa i Sprawiedliwości, która jest polityką wypisywania Polski z Unii Europejskiej, polityką klerykalizacji życia publicznego i zachwiania wszystkich najważniejszych standardów demokratycznych.
  Nie ma też zgody na to oszustwo, którego Polacy są świadkami. Ponieważ cały pomysł PiS na zwycięstwo wyborcze w 2015 r. polegał na oszukiwaniu Polaków. Wmówieniu im, że Prawo i Sprawiedliwość jest normalną partią polityczną, a każdy widzi, że tak nie jest. Spór między opozycją a PiS nie jest normalnym sporem między rządzącymi a partiami politycznymi, które są w opozycji. Bo on jest sporem, który dotyczy fundamentów, o których wspomniałem: państwa, demokracji, naszego miejsca w Europie.

  MARSZ KOD 7 MAJA W WARSZAWIE: ILE OSÓB WZIĘŁO UDZIAŁ W "BŁĘKITNYM MARSZU"? WOJNA O LICZBY [ZDJĘCIA]


  Myśli Pan, że ludzie, którzy biorą udział w takich marszach, czują się bardziej zjednoczeni?
  Myślę, że w ludzkiej naturze leży to, że jednoczy ich opresja. A dzisiaj coraz więcej Polaków czuje, że jest poddanych takiej właśnie politycznej opresji. Ona oczywiście nie jest na razie dyktatorska, w takim sensie, jaki znamy z historii, ale jest już na tyle odczuwalna, że Polacy potrzebują pozytywnego patriotyzmu i pozytywnej w nim jedności. Dzisiaj każdy patriota jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, bo nikt bardziej nie szkodzi Polsce niż ta partia.

  Tylko pojawiają się głosy, że te ciągłe marsze, demonstracje spowszednieją i przestaną przynosić jakikolwiek efekt.
  Ale ludzie wierzący co niedziela chodzą do kościoła i to im nie powszechnieje. Jak człowiek kocha swoją żonę, to mówi jej codziennie, że ją kocha, ja na przykład tak robię, i też mi to nie powszednieje. Więc to, że będziemy nawet codziennie demonstrować w obronie naszej wolności, naszej demokracji i Polski, którą kochamy, nie sprawi, że stanie się to czymś powszednim, normalnym, niewartym odnotowania.

  Dlaczego Platforma Obywatelska nie przystąpiła do koalicji „Wolność, Równość, Demokracja”?
  Ja w Platformie mam niewiele do powiedzenia, a właściwie nie mam w niej nic do powiedzenia, więc to nie jest pytanie do mnie. Myślę, że to źle, bo dzisiaj każdy, kto będzie stawiał swoje osobiste ambicje ponad interes Polski, którym jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy, tak naprawdę przegra. Dzisiaj Polska i polscy patrioci potrzebują jedności, schowania własnych ambicji do kieszeni i bycia razem.

  Czyli uważa Pan, że Platforma Obywatelska powinna do tej koalicji przystąpić?
  Uważam, że Platforma Obywatelska, jako najważniejsza partia opozycyjna w Polsce, partia, u której podstaw leżą wartości kwestionowane dzisiaj przez Prawo i Sprawiedliwość, powinna tworzyć wspólny front wszystkich normalnych Polaków, którzy chcą odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

  Tylko co powstanie tej koalicji daje opozycji? Zmienia jej sytuację? No chyba nie!
  Ale powstanie takiej koalicji daje bardzo wyraźny sygnał, że dzisiaj nie partie są najważniejsze, ale nasz patriotyzm, który każe nam ratować najcenniejsze wartości stanowiące o nowoczesnej Polsce. Taka koalicja jest koalicją, w której nie jest ważne, kto skąd przychodzi, bo są ludzie tacy jak ja, którzy kiedyś byli w Prawie i Sprawiedliwości, są tacy, którzy w PiS nie byli, ale to nie jest istotne. Istotne jest to, że bronimy naszej wolności. I dlatego powinniśmy być razem. To jest ta najważniejsza wartość, która tworzy taką koalicję - ona pokazuje, że nie liczą się nasze ambicje, ale że chcemy obronić Polskę.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (111)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WARTO PRZYPOMNIEC!

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  "Obrońcom demokracji z szeregów KOD przypominamy od czego wszystko się zaczęło. Nagranie z Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej z 12 maja 2015 roku nie pozostawia...rozwiń całość

  "Obrońcom demokracji z szeregów KOD przypominamy od czego wszystko się zaczęło. Nagranie z Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej z 12 maja 2015 roku nie pozostawia złudzeń, co do roli, jaką odegrała Platforma Obywatelska w rozpętaniu awantury wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dokładnie rok temu, pod koniec obrad komisji to właśnie poseł PO Robert Kropiwnicki zgłosił postulat zgodnie z którym przeforsowano wybór sędziów jeszcze w VII kadencji Sejmu, tuż przed wyborami."
  Za "niezalezna.pl" . Tamze znajduje sie nagranie z obrad komisji czarno na bialym wiadac kto (PO) wywolal skandal prawny.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wypowiedź jak z programu „polska noc kabaretowa”...

  jb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  http://vod.gazetapolska.pl/13209-audyt-rzadow-po-psl-wypowiedzi-politykow

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj

  misiek misiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  ty tłumoku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gonić

  gonić (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  (k... i z...) jak mawiał Marszałek. inaczej łeb hydrze odrośnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polacy byli robieni w wała przez 8 lat

  doprawdy nie wiem, dlaczego miało by być gorzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Z powodu zmiany władzy. Jeśli PIS będzie nas robił w wała, to najwyżej nic się nie zmieni , a może jednak będzie ciut lepiej?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chyba ktoś ich wybrał, nieprawdaż?

  Widać taka była wola wyborców (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  Czyżby podły PIS zdobył władze drogą zamachu stanu? Podstępem? A to dranie!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  te tluki do dzis

  nie wierza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  ze wladze stracili, a przede wszystkim koryto !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przedostani rząd

  Trybson (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  A właściwie to po cóż Pan Michał siedzi w tym przedostatnim rzędzie? Nic nie wie.. nic nie może..To może.. szkoda. .czasu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Peło gdzie jest byla tam syf

  UN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

  Peło k... rabowali 8 lat ich miejsce to ZK

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeszcze wczoraj Kamiński robil loda kaczorowi

  małpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

  a teraz się dąsa.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tobie malPO z czerwonym tylkiem

  POwinien zrobic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

  nadajesz sie do tego patalachu seksualny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska Kamińskiego

  chłopka z Warmii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  wrzask i bicie piany przez nienawistnika , bo któż tak może mówić Polska Ewy Kopacz, Polska Platformy Obywatelskiej tylko nie Polska Polaków... i dzielenie Polaków na tych którzy glosowali na PiS...rozwiń całość

  wrzask i bicie piany przez nienawistnika , bo któż tak może mówić Polska Ewy Kopacz, Polska Platformy Obywatelskiej tylko nie Polska Polaków... i dzielenie Polaków na tych którzy glosowali na PiS (głupki których oszukano) i tych mądrych ,świadomych ,którzy nie dali się oszukać tym oszustom Pisowcom ,tfu! co za demokracja europejska , tak , to są wartości godne do naśladowania ....demokracja europejska najwyższego sortu ......zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo