Michał Pazdan: Sytuacja taka sama jak przed Euro 2016

Karol Mackowiak
Michał Pazdan uważa, że słabsza dyspozycja reprezentacji w drugiej połowie to efekt ciężkich treningów brak
- To nie był mecz, w którym byśmy dominowali, cały czas rozgrywali piłkę. Rywal postawił nam dosyć trudne warunki, a skala trudności wzrosła, biorąc pod uwagę naszą aktualną dyspozycję - mówi Michał Pazdan, obrońca reprezentacji Polski po towarzyskim meczu z Chile (2:2)

Prowadziliście już 2:0, lecz niestety nie udało wam się utrzymać tego korzystnego rezultatu. Wiecie skąd się wzięły takie problemy?
Wiemy, dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce dwa lata temu przed Euro 2016, kiedy przegraliśmy z Holandią również w okresie przed mistrzostwami. Wówczas i teraz nasza gra w drugiej połowie nie wyglądała zbyt dobrze. Byliśmy przygotowani na dzień dzisiejszy na 45 minut, teraz powinniśmy pod względem fizycznym iść w górę. Teraz dokładnie tak samo jak dwa lata temu - czekamy na mecz z Litwą, następnie się pakujemy i lecimy na turniej.

Czuje się pan nowym szefem defensywy pod nieobecność Kamila Glika?
Nasze ustawienie się zmienia - czasem gramy trójką, czasem czwórką w tyłach, więc różnie to wygląda bez Kamila. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić i wszyscy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność.

Ta młoda reprezentacja Chile zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i sprawiła wam wiele problemów, głównie za sprawą swojego wysokiego pressingu oraz agresywnego nastawienia.
Myślę, że to dla nas bardzo dobrze, że właśnie tak zagrali. To nie był mecz, w którym byśmy dominowali, cały czas rozgrywali piłkę. Rywal postawił nam dosyć trudne warunki, a skala trudności wzrosła, biorąc pod uwagę naszą aktualną dyspozycję. Nie ma się co oszukiwać, z pewnością do mistrzostw nasza forma pójdzie w górę, bo mecz z Chile to taki akcent kończący całą wykonaną pracę w Juracie i Arłamowie. W pierwszej połowie gra wyglądała lepiej niż w drugiej i jestem przekonany o tym, że nasza forma wzrośnie.

Czuliście się podmęczeni w drugiej części meczu z Chile?
Dokładnie, w nogach było czuć te ostatnie treningi. Większość z nas mocno pracowała i trochę szkoda, że w drugiej połowie nie mieliśmy korzystnego wyniku, bo wówczas łatwiej byłoby go obronić. Chile pograło piłką i musieliśmy za nią pobiegać. Mimo że w ich składzie nie było tych największych gwiazd, to myślę, że był to wartościowy sprawdzian.

Zobacz - eSkadra na mundial - MICHAŁ PAZDAN

Ponad 41 tysięcy widzów oglądało w piątek towarzyski mecz Polska - Chile w Poznaniu. Byliście na tym spotkaniu? Znajdźcie się na zdjęciach!---->przejdź do następnego zdjęcia--->Zobaczcie też:Łukasz Fabiański: Układało się dobrze, a skończyło remisemZobaczcie też:Kibice przed meczem

Kibice na meczu Polska - Chile. Byliście na stadionie? Znajd...