Międzynarodowy Dzień Dziergania: Będą szydełkować dla...

  Międzynarodowy Dzień Dziergania: Będą szydełkować dla wcześniaków

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Będą szydełkować dla wcześniaków

  Będą szydełkować dla wcześniaków ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec

  W dawnej zajezdni tramwajowej na Madalinie odbędą się warsztaty szydełkowania. Ośmiorniczki, które powstaną podczas zajęć, trafią do wcześniaków.
  Będą szydełkować dla wcześniaków

  Będą szydełkować dla wcześniaków ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec

  W sobotę (18 czerwca) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziergania. Z tej okazji w dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego odbędą się warsztaty „Madalina w szczytnym celu! Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Dzieła, które powstaną podczas zajęć, będzie można przekazać na szczytny cel.

  Jak tłumaczą organizatorzy, akcja jest skierowana do wcześniaków, które leżą w inkubatorach.

  - Aby odciągnąć zainteresowanie ich małych rączek od kabli i rurek, a jednocześnie zapewnić większy komfort.
  Macki ośmiorniczki są skręcone na wzór pępowiny, którą w naturalny sposób dzieci bawią się jeszcze w łonie matki - informują na stronie wydarzenia na Facebooku. Kontakt z zabawką ma dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa, które jest im potrzebne po doświadczeniu wcześniejszego porodu. Zabawka ma też pomóc zmniejszyć dyskomfort, spowodowanego wkłuciami, ostrym światłem i nieznanymi dźwiękami.

  - To wytchnienie dla rodziców, którzy fizycznie nie są w stanie ciągle kangurować dzieci na oddziale - tłumaczą organizatorzy.

  Akcja na Madalinie rozpocznie się o 15.30. Najpierw odbędą się zajęcia dla początkujących, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy szydełkowania. Na godz. 16.30 zaplanowano główną część warsztatów - robienie ośmiorniczek.

  Organizatorzy zapewniają włóczki. Można je jednak przekazać podczas zbiórki. Te dla wcześniaków muszą zawierać 100 procent bawełny.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo