Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy bloku na Łazarzu nie wpuścili do domu ekipy remontowej w obawie przed koronawirusem

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Z obawy przed zarażeniem koronawirusem niektórzy lokatorzy nie zgodzili się na wpuszczenie ekipy remontowej do swych mieszkań
Z obawy przed zarażeniem koronawirusem niektórzy lokatorzy nie zgodzili się na wpuszczenie ekipy remontowej do swych mieszkań Łuksz Gdak
Część mieszkańców budynku przy ulicy Grottgera 8a w Poznaniu zaprotestowała przeciwko prowadzeniu prac związanych z podłączeniem do miejskiego cieplika. - Sytuacja jest ekstremalna. Nie wiemy, czy robotnicy są zdrowi, czy nie. Życie ludzkie jest ważniejsze – podkreśla jedna z lokatorek.

Pani Jola ma choroby współistniejące, mieszka z 80-letnią matką. Obawia się o jej i swoje zdrowie. Przypomina, że w czasie epidemii koronawirusa zaleca się ograniczenie kontaktów, a osoby starsze nie powinny opuszczać domów.

- Ekipa remontowa wkroczyła do naszego budynku dwa tygodnie temu – wspomina pani Jola. - Lokatorzy, a większość z nich to seniorzy, spanikowali. Uważamy, że nie należy prowokować niebezpiecznych sytuacji. Gdy mamy epidemię, wymiana rur może poczekać. Po naszej interwencji prace zostały zawieszone. Niestety, w tym tygodniu ponownie pojawili się robotnicy. Siedmiu biega po klatce schodowej, wchodzą do mieszkań, nie mają zabezpieczeń, maseczek.

Czytaj też: W poznańskim szpitalu Strusia przy ul. Szwajcarskiej zostało tylko 120 testów na koronawirusa. Odzieży ochronnej wystarczy na pięć dni

Paweł Kaczmarek, prezes spółki MPGM tłumaczy, że tylko wykonują polecania zarządu wspólnoty.

- Budynki przy Grottgera 7 i 7a oraz 8 i 8a mają być podłączone do cieplika miejskiego. Wspólnota zrezygnowała z junkersów, bo instalacja gazowa nie jest w najlepszym stanie - tłumaczy Kaczmarek. - Podłączonych zostało 11 z 12 pionów. Monterzy pojawili się na wniosek dwóch lokatorów, którzy specjalnie wzięli urlop w pracy, aby umożliwić przeprowadzenie prac w swoich domach.

Sprawdź też:

Prezes Kaczmarek zapewnia, że w tych mieszkaniach, w których lokatorzy nie życzyli sobie ekipy remontowej, nie były prowadzone prace. Kiedy zostaną wykonane? Nie wiadomo.

Prezes MPGM zwraca uwagę, że firma działa w trudnych warunkach. Dużym wyzwaniem jest wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej, które trudno kupić na rynku.

- Nasze pogotowie techniczne obsługuje wspólnoty, budynki komunalne i niektóre spółdzielcze – przypomina Kaczmarek. - Jesteśmy w kontakcie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, ponieważ potrzebujemy informacji, dotyczących domów objętych kwarantanną.

Dlaczego? Załoga pogotowia technicznego wezwana do usunięcia awarii w takim budynku, mieszkaniu, mając kontakt z osobami poddanymi kwarantannie, które potencjalnie mogą mieć koronawirusa, sama może może być narażona na zarażenie nim.

Zobacz też:

Towarowa 39 to kolejna inwestycja Atanera, która powstaje w okolicy dworca Poznań Główny tuż przy parku Karola Marcinkowskiego. Obiekt składa się z 22-kondygnacyjnej wieży oraz z niższej, 5-kondygnacyjnej części. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu prawie gotowy. Towar...

Sprawdź też:

Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta

Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski