Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy chcą zieleni na ul. Ratajczaka, a nie betonowej pustyni

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Nie wszyscy mieszkańcy chcą, aby ul. Ratajczaka po remoncie przypominała betonową ul. Święty Marcin.
Nie wszyscy mieszkańcy chcą, aby ul. Ratajczaka po remoncie przypominała betonową ul. Święty Marcin. Łukasz Gdak
O konkretnych ramach projektu poprowadzenia torowiska tramwajowego przez ulicę Ratajczaka mówi się od połowy ubiegłego roku, gdy spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z konsorcjum za niego odpowiedzialnym. Teraz rozpoczną się konsultacje społeczne: mieszkańcy mieliby wypowiedzieć się, czy podoba im się wizja miasta dotycząca przyszłego wyglądu ul. Ratajczaka na odcinku od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia.

Konsultacje potrwają od 14 do 28 lutego, a 18 lutego o godz. 17.00 w SP nr 75 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Już teraz jednak większość uwag poznaniaków wskazuje na brak entuzjazmu dla przeniesienia koncepcji z ul. św. Marcina z betonową kostką o kontrowersyjnym wzorze i z niewielką ilością zieleni. Poznaniacy obawiają się, że centrum zamieni się w betonową pustynię, na której pojedyncze drzewa będą sadzone w „dziurach w betonie”.

Wśród ciekawszych pomysłów można znaleźć podpowiedź wyraźnego kolorystycznego odróżnienia chodnika od „jezdni”, wytyczenia pasów zieleni wzdłuż torów tramwajowych i sugestię pozostawienia miejsc przyjaznych dla zwierząt.

Czytaj też: Od 1 lipca 2020 wchodzą nowe przepisy. Tysiące kierowców straci prawo jazdy? Będą zmiany w przepisach o ruchu drogowym w Polsce

Sprawdź też:

Linia tramwajowa miałaby biec od ul. Święty Marcin do ul. Królowej Jadwigi, obejmując skrzyżowanie z ulicami Matyi i Wierzbięcice. Pozwoli ona mieszkańcom Wildy i Dębca na lepszą komunikację z centrum. Spółka PIM zapowiadała w ubiegłym roku, że prace nad budową linii miałyby rozpocząć się na wiosnę 2021 roku i zakończyć się w 2022 roku. Koszt miał wynieść 130 mln złotych, przy czym blisko połowę miało pokryć unijne dofinansowanie.

Opinie mieszkańców można przesyłać pocztą na adres Urząd Miasta Poznania - Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu, drogą mailową – [email protected], lub przekazać w czasie spotkania 18 lutego.

Nie wszyscy mieszkańcy chcą, aby ul. Ratajczaka po remoncie przypominała betonową ul. Święty Marcin.

Mieszkańcy chcą zieleni na ul. Ratajczaka, a nie betonowej pustyni

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski