Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Naramowic wybiorą nazwę ulicy. Można głosować w internetowej ankiecie

Bartosz Kijeski
Bartosz Kijeski
Mieszkańcy Nramowic od weekendu mogą wybrać patrona "Nowej Naramowickiej" oraz parku, który powstanie po dwóch stronach nowej drogi.
Mieszkańcy Nramowic od weekendu mogą wybrać patrona "Nowej Naramowickiej" oraz parku, który powstanie po dwóch stronach nowej drogi. Łukasz Gdak
Naramowice z każdym dniem są przyjazne kierowcom i pasażerom. Od soboty zaczął kursować długo wyczekiwany tramwaj na odcinku Wilczak - Włodarska. Natomiast od tego weekendu rozpoczęło się głosowanie, w którym mieszkańcy będą mieli przywilej wybrania nazwy ulicy dla “Nowej Naramowickiej”.

Dla tymczasowej ul. Nowa Naramowicka, radni osiedlowi zaproponowali 35 nazw, spośród których mieszkańcy, w głosowaniu internetowym, będą mogli wybrać, która z nich jest najbardziej odpowiednia. Ostateczny wybór będzie należeć jednak do Rady Osiedla Naramowice, która potraktuje wyniki głosowania jako pewną wskazówkę.

Wśród wymienionych nazw ulic, które biorą udział w konkursie znajdują się między innymi ul. Marka Edelmana, ul. Bohdana Smolenia, al. Poznańczyków czy... ul. Chomika i Królika. W propozycji jest także ul. Ireny Szewińskiej, ul Pawła Adamowicza oraz al. Praw Kobiet, która byłaby pierwszą taką aleją w Polsce.

Radni Naramowic pod głosowanie nie uwzględnili kilku nazw ze względu na istnienie lokalizacji z nazwą patrona, która w Poznaniu już istnieje, Odrzucono propozycję patronów m.in. Wandy Błeńskiej czy Krystyny Feldman. Propozycje uli im. Janiny Ochojskiej i Jerzego Owsiaka, nie zostały przyjęte ze względu na fakt, że ich patroni nadal żyją.

Głosować można także na park osłonowy, który ma powstać po obu stron ulicy Nowej Naramowickiej. Jej największa część zostanie zlokalizowana pomiędzy ul. Łużycką, a zbiegiem ulic Jasna Rolna oraz ul. Zofii Hilczer – Kurnatowskiej. W propozycjach można znaleźć nazwy m.in. Dywizjonu 302, Noblistów czy ks. Mariana Bogackiego.

Pierwsze kino otwarto w Poznaniu w 1903 r. Od początku XX wieku do dziś działa mieszcząca się przy ul. Święty Marcin Muza. Wiele kin zostało zamkniętych w latach 90. XX wieku, zwłaszcza gdy pod koniec dekady pojawiła się konkurencja ze strony multipleksów. Przypominamy w galerii kina, które zamknięto w ostatnich 30 latach, bo pewnie niektórzy z Was większość z nich jeszcze pamięta.Zobacz poznańskie kina, których już nie ma ----->

Kina w Poznaniu, których już nie ma. Zamknięto je w ostatnic...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski