Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego trenowali we Francji [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne  w czasie startów we Francji
kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne w czasie startów we Francji archiwum KK Tarnovia
Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Jeleniej Górze odbędą się górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne szlifowali formę do tego startu na zgrupowaniu we Francji.

Przez blisko trzy tygodnie podopieczni trenera Piotra Brońskiego trenowali siłę i wytrzymałość na szosach między innymi pagórkowatej Langwedocji . Między 2 a 20 sierpnia startowali też w sześciu międzynarodowych wyścigach.
- Pierwszym z nich była jedenasta edycja trzyetapowego wyścigu juniorów Cevennes - Garrigues. Pierwszy, którego dystans wynosił 110 km najszybciej z ekipy Tarnovii pokonał Gracjan Szeląg. Linię mety w Sommieres przejechał jako piąty spośród 91. startujących. Dwudziestą czwartą lokatę zajął Szymon Zygarłowski - relacjonuje Anna Lis z Ośrodka Sportu w Tarnowie Podgórnym.

Na drugim etapie o długości 9,15 km ze startem i meta w Logrin Szeląg był szósty, a jego klubowy kolega Marcin Karbowy ósmy. Ostatni etap wyścigu odbył się w Lassalle na dystansie 84km. Najlepszym juniorem z ekipy Tarnovii po raz kolejny został Gracjan Szeląg, który zajął czwarte miejsce, a dwudziesty drugi był Wojciech Wilgus. W klasyfikacji generalnej Szeląg zajął wysoką trzecią lokatę.

Szczęśliwa trzynastka

Szczęśliwy dla zawodników Tarnovii okazał się 13 sierpnia. Tego dnia odbył się kolarze Tarnovii stratowali po raz kolejny. Tym razem w kryterium ulicznym o dystansie czterdziestu okrążeń po 2,5km w St. Romain le Puy. Villapourcon. Najszybciej wyścig ukończył Gracjan Szeląg, który zajął siódme miejsce. Dziesiąty był Jakub Hercog, a wysoką aktywnością na premiach specjalnych wykazali się Borys Korczyński i Marcin Karbowy.

Nocne ściganie

Kolejne kryterium nazwane nocnym odbyło się 15 sierpnia w Montelimar. W zawodach, które rozpoczęły się o 21:00 wzięło udział osiemdziesięciu zawodników, którzy mieli do przejechania 80 okrążeń po 850m. Na płaskiej trasie brylowali najszybsi z nich.
- Wszystkie premie specjalne, których było osiem padły łupem najaktywniejszych zawodników KK Tarnovia czyli: Borysa Korczyńskiego , Marcina Karbowego i Jakuba Hercog. Poza tym w połowie wyścigu zaatakował z peletonu duet Marcin Karbowy i Gracjan Szeląg, którzy dojechali do mety z 45. sek. przewagą - mówi Piotr Broński, trener KK Tarnovia.

Korczyński znów aktywny

Kolejne wyścigi odbyły się między 17 a 19 sierpnia. W sobotę w Montrond Les Bains na dystansie 80km dzięki solowej akcji triumfował Wojciech Sykała. Szóste miejsce zajął Kacper Kistowski, a dwunaste Gracjan Szeląg. Sykała i Kistowski startowali w „podwójnych barwach” tzn. obaj są zawodnikami Tarnovii na stażu w klubie kolarskim Charvieu. W niedzielę w Marcigny też na solo zwycięstwo odniósł Wojciech Sykała, drugi był Szeląg oraz siódmy Kistowski, ósmy Hercog i dwunasty Wilgus, którzy popisali się dużą aktywnością przekładającą się na liczbę premii. Najwięcej, bo aż pięć zgarnął Borys Korczyński.

Szeląg wygrywa

Po raz ostatni w trakcie tego zgrupowania zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne wystartowali na zaproszenie mera miejscowości Villapourcon. W profesjonalnym wyścigu z dwunastoma okrążeniami po 7,5km w tym 3,5 kilometrowy podjazd, Gracjan Szeląg w swojej kategorii był pierwszy, Wojciech Wilgus czwarty, a Szymon Zygarłowski piąty. W kategorii open Szeląg zajął trzynaste miejsce.