Mieszko Gniezno zostaje sensacyjnie rozgromiony przez ostatnią drużynę Artbud IV ligi, a Tarnovia wraca na ścieżkę zwycięskich spotkań

Mieszko Gniezno w ostatniej kolejce przegrał z outsiderem ligi aż 0:4. Piłkarze Przemysława Urbaniaka tym samym powoli wypisują się z walki o awans do III ligi. Paweł Brzeźniak
Porażka Mieszka Gniezno z ostatnią drużyną w tabeli to największa niespodzianka w mijającej kolejce Artbud IV ligi. Victoria Ostrzeszów przed meczem z gnieźnianami nie miała jeszcze w tym roku strzelonego gola, natomiast w pojedynku z trzecią siłą w lidze zdobyła ich aż cztery. Oprócz tego Unia Swarzędz oraz Nielba Wągrowiec wygrały swoje spotkania, a Tarnovia Tarnowo Podgórne po trzech meczach powróciła na zwycięską ścieżkę.

To miał być spacer dla piłkarzy Mieszka Gniezno w 25. kolejce Artbud IV ligi. Gnieźnianie wybrali się tym razem do Ostrzeszowa, by zagrać swój mecz z outsiderem tej ligi - Victorią. Piłkarze z południa Wielkopolski w tym roku, oprócz tego, że przegrali wszystkie swoje mecze, to dodatkowo nie zdołali pokonać w żadnym pojedynku bramkarza przeciwników. Mieszko natomiast, aby wciąż myśleć o awansie, musiał to spotkanie wygrać.

Dawid Kownacki i Lubomir Satka rozgoryczeni po meczu Lecha Poznań z Legią:

od 16 lat

Od początku to gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Już w 5. minucie fantastyczne podanie z prawej strony boiska otrzymał Mateusz Obsadny, który z pięciu metrów umieścił piłkę do pustej bramki. Dla niego było to pierwsze trafienie w sezonie. Kwadrans później było już 2:0, a strzelcem gola został kapitan Victorii Robert Skrobacz. Dwie pozostałe bramki w 52. oraz 79. minucie zdobył Michał Mazurek i tym samym Victoria osiągnęła pierwsze punkty w 2022 roku.

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Nielba Wągrowiec, która jest wiceliderem tabeli, pokonała na wyjeździe Centrę Ostrów Wielkopolski 3:1, jednak to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. W 26. minucie precyzyjnym strzałem z dziesiątego metra popisał się Patryk Cierniewski. Później to już tylko popis piłkarzy z Wągrowca. W 35. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego gola strzelił Michał Gruszka. Tuż przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Rafał Leśniewski, który po pięknej indywidualnej akcji pokonał bramkarza ostrowian. Wynik spotkania w 49. minucie ustalił Ernest Kork i dla Nielby była to czwarta wygrana z rzędu.

Swoją zwycięską passę w lidze podtrzymuje także lider tabeli - Unia Swarzędz. Tym razem podopieczni Tomasza Bekasa nie bez problemów pokonali u siebie LKS Gołuchów 2:1. Od początku spotkania to goście dyktowali warunki, spychając Unitów całkowicie do obrony. To przełożyło się w 16. minucie na gola dla gołuchowian, a strzelcem został Dawid Guźniczak. Po zmianie stron to gospodarze wyszli bardziej zdeterminowani i zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. 10 minut po wznowieniu gry do remisu doprowadził Patryk Pawłowski a pięć minut później gola na wagę zwycięstwa strzelił Kamil Kanior. "Duma Swarzędza" pozostaje w tym roku niepokonana na własnym obiekcie.

Po trzech meczach bez wygranej wreszcie na zwycięską ścieżkę wkroczyli zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne. Tym razem piłkarze spod Poznania pokonali u siebie nie najlepiej spisującą się ostatnio Polonię Marcinki Kępno 2:0. W obu połowach górą byli gospodarze. W 35. minucie gola strzelił Sołtysiak, natomiast wynik ustalił Paluszkiewicz. Tarnovia dzięki tej wygranej awansowała na 9. pozycję w tabeli.

Wyniki 25. kolejki Artbud IV ligi:

Unia Swarzędz - LKS Gołuchów 2:1, Obra Kościan - KKS 1925 II Kalisz 2:1, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:0, Kotwica Kórnik - Victoria Września 0:2, Korona Piaski - Górnik Konin 3:1, Centra Ostrów Wielkopolski - Nielba Wągrowiec 1:3, Victoria Ostrzeszów - Mieszko Gniezno 4:0, SKP Słupca - Iskra Szydłowo 1:1, Huragan Pobiedziska - Olimpia Koło 2:0, pauza - Warta Międzychód

Na Stadionie Poznań podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa było 39 225 osób. Kolejorz w ten sposób potwierdził, że ma największy potencjał kibicowski w kraju. Na drugim meczu z rzędu był praktycznie komplet na trybunach i kolejny raz wielkie piłkarskie święto. Lech Poznań w tym sezonie nie ma sobie równych pod kątem liczby kibiców na trybunach. Nasz fotograf miał czujne oko i przyjrzał się, co działo się na sektorach stadionu przy Bułgarskiej podczas sobotniego hitu kolejki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa.Zobaczcie zdjęcia z meczu Lecha z Legią --->Maciej Skorża o kontowersyjnej akcji z końcówki meczuJakub Kamiński: To jest rzut karnyOceny piłkarzy Lecha po meczu z LegiąTransparent z Putinem na meczu Lech-LegiaDawid Kownacki i Lubomir Satka po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa:

Pełne trybuny na meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Drugi ...

Warta Poznań po meczu bez fajerwerków pokonała Cracovię 1:0 (0:0) i jest coraz bliżej utrzymania w PKO Ekstraklasie. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 61. minucie Adam Zrelak, dobijając piłkę po strzale Miguela Luisa. W końcówce "Pasy" miały jeszcze rzut karny, ale Brazylijczyk Rivaldinho z 11 metrów strzelił w poprzeczkę. Zieloni nieco lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie, kiedy skutecznie się bronili i mieli miejsce do wyprowadzania kontrataków. Ostatecznie udało się im zanotować ósmą wygraną w tym sezonie.Oceniliśmy piłkarzy w skali 1 do 10.Przejdź dalej i zobacz oceny --->

Warta Poznań notuje ważne zwycięstwo z Cracovią (1:0). Bramk...