Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miłośnicy książek podejmą wyzwanie #znowuczytamchallenge. W ramach akcji Czytaj PL chcą ustanowić rekord w czytaniu e-booków i audiobooków

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Popularność literatury w formie e-bookow czy audiobooków sprawia, że związane z nimi akcje cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością tak będzie również w przypadku projektu Czytaj PL, który odbędzie się w dniach od 27 do 29 listopada w polskim internecie.
Popularność literatury w formie e-bookow czy audiobooków sprawia, że związane z nimi akcje cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością tak będzie również w przypadku projektu Czytaj PL, który odbędzie się w dniach od 27 do 29 listopada w polskim internecie. Pixabay
W dniach od 27 do 29 listopada odbędzie się 72-godzinny maraton literacki #znowuczytamchallenge, w ramach którego odbędzie się bicie rekordu w czytaniu e-booków i audiobooków. W akcję "Czytaj PL" zaangażowały się już setki miłośników dobrej książki z całej Polski. Jak wziąć udział w wyzwaniu?

Jak podkreślają twórcy akcji #znowuczytamchallenge, powodów, by sięgnąć po e-booka czy audiobooka jest całe mnóstwo. Po dobrą książkę w formie audio warto chwycić choćby podczas odkurzania mieszkania czy porannego joggingu, zaś powieści w formie elektronicznej to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy cenią w życiu minimalizm. Popularność literatury w obu tych formach sprawia, że związane z nimi akcje cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością tak będzie również w przypadku projektu Czytaj PL, który odbędzie się w dniach od 27 do 29 listopada w polskim internecie.

Sprawdź też:

Jak podjął wyzwanie #znowuczytamchallenge?

Aby wziąć udział w wyzwaniu #znowuczytamchallenge, w ostatni weekend listopada wystarczy choć raz opublikować w swoich kanałach społecznościowych zdjęcie opatrzone hasztagiem #znowuczytamchallenge. Autorzy wszystkich publicznych postów, w których pojawią się zdjęcia oznaczone hashtagiem wezmą udział nie tylko w ustanawianiu rekordu, ale też konkursie, w którym nagrodami są koszulki "Czytaj PL 2020".

– Celem udziału w wyzwaniu jest pokazanie, że czas z e-bookami i audiobookami można spędzać w każdych warunkach. W tegorocznej edycji akcji jest z nami blisko 30 miast partnerskich z całej Polski, środowiska polonijne z całego świata, ale również badacze i badaczki z Polskiej Stacji Badań Arctowski na Antarktydzie – mówi główna koordynatorka akcji Katarzyna Jakubowiak.

– Dołączcie do nas i pokażcie wszystkim, że czytać albo słuchać książek można nawet w tych najbardziej niecodziennych i najmniej oczywistych okolicznościach. Wypełnijmy Instagram, Facebook i TikTok zdjęciami oraz filmami czytających w ramach #znowuczytamchallenge – zachęca Jakub Krasny, przedstawiciel bezpłatnej aplikacji Woblink, będącej współorganizatorem akcji.

Warto dodać, że w ramach projektu, po pobraniu aplikacji w zakładce „Czytaj PL” znajdziemy 12 bezpłatnych e-booków i audiobooków znanych autorów, takich jak „Topiel” Jakuba Ćwieka, „Głosy z zaświatów” Remigiusza Mroza czy „Nie ma” Mariusza Szczygła.

Zobacz dostępne książki:

Akcja "Czytaj PL" ruszyła na początku listopada. Miłośnicy książek mogą wypożyczyć za darmo e-booka. Do wyboru mają 12 pozycji. Jak zacząć bezpłatnie czytać? Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Woblink. Następnie zarejestrować się za darmo. Organizatorzy informują, że by uzyskać dostęp do książek, potrzebny będzie kod QR, który można znaleźć na plakatach w mieście lub na stronie akcja.czytajpl.pl. Po zeskanowaniu QR kodu aplikacja przenosi do „karuzeli”, z której można wybrać jedną z 12 bestsellerowych książek. Jednocześnie "na półce" może znajdować się tylko jedna książka z akcji, ale w dowolnym momencie można ją wymienić.Zobacz tytuły udostępnionych książek ---->

Książki za darmo - w ramach akcji "Czytaj PL" wystarczy zesk...

Szczegółowe informacje na temat akcji Czytaj PL i wyzwania #znowuczytamchallenge: KLIKNIJ TUTAJ!

Zobacz też:

Wkrótce poznamy Młodzieżowe Słowo Roku 2020. na razie na stronie wydawnictwa PWN, które organizuje coroczny plebiscyt można zobaczyć zgłoszone nominacje. Część z nich jest obecna w polszczyźnie już od lat, ale nie brakuje takich, które pojawiły się w języku młodych ludzi dopiero niedawno. W galerii prezentujemy zaledwie część nominowanych słów, naszym zdaniem najciekawszych. Młodzieżowe Słowo Roku 2020 zostanie ogłoszone przed końcem grudnia. Zobacz przykłady słów, które mogą zostać Młodzieżowym Słowem 2020 roku ---->

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - język nastolatków stale się zm...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski