Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Minister zdrowia mówi o dużym spadku zakażeń grypą. Czy wirus grypy odpuszcza również w Poznaniu?

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Zdaniem ministra zdrowia, w ostatnim czasie liczba zachorowań na grypę w Polsce spada.
Zdaniem ministra zdrowia, w ostatnim czasie liczba zachorowań na grypę w Polsce spada. pexels.com/Zdjęcie ilustracyjne
– Obserwujemy dalszy duży spadek zakażeń grypowych i grypopodobnych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak wygląda sytuacja w Poznaniu?

Jak podaje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy, od 1 do 15 stycznia w kraju odnotowano 559 474 zachorowań na grypę i ich podejrzeń.

W tym samym okresie w Wielkopolsce sanepid odnotował 67 864 podejrzeń grypy i 409 potwierdzonych zakażeń.

Maleje liczba zakażeń wirusem grypy

Zdaniem ministra zdrowia, w ostatnim czasie liczba zachorowań na grypę w Polsce spada.

– Obserwujemy dalszy duży spadek zakażeń grypowych i grypopodobnych. W minionym tygodniu liczba infekcji zmniejszyła się o blisko 60 tys., do poziomu 194 tys. Zapadalność jest już na poziomie 73/100 tys., gdy jeszcze 2 tygodnie temu przekraczała 115/100 tys. – poinformował na Twitterze szef resortu Adam Niedzielski.

Coraz mniej zachorowań na grypę w Poznaniu?

Jak relacjonują poznańscy lekarze, w stolicy Wielkopolski spadek zakażeń grypą zauważalny jest na razie jedynie u dzieci.

– Jeżeli chodzi o liczb hospitalizowanych dzieci, to rzeczywiście w ostatnich dniach mamy nieco mniej pacjentów. W poradniach też jest spokojniej, zatem spodziewamy się, że ferie będą jeszcze większym odpoczynkiem od chorowania – mówi dr Ewelina Gowin, zastępca kierownika Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Z kolei, jak tłumaczy prof. Iwona Mozer-Lisewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia, w przypadku osób dorosłych poprawy nie widać.

– Nadal mamy dużo zakażeń grypą, covidem i RSV. Nie zauważyliśmy w ostatnich dwóch tygodniach tendencji spadkowej – mówi kierownik Oddziału Zakaźnego w szpitalu in. Strusia.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Stosowane kiedyś metody leczenia często wzbudzają dziś kontrowersje, a opisy przeprowadzanych zabiegów mrożą krew w żyłach. Lobotomia, wypalanie żelazem czy rażenie pacjenta prądem to dopiero początek. Zobacz, jakie przerażające metody leczenia były kiedyś popularne i regularnie wykorzystywane w medycynie --->Czytaj też: Tragiczna historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. Działy się tam przerażające rzeczy, o których mało kto słyszał

Przerażające dawne metody leczenia. Dziś wywołują ciarki. Lo...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski