Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski w trzech kolorach

Maciej Łosiak
Magdalena Linette (zdobyła złoto w deblu)
Magdalena Linette (zdobyła złoto w deblu) Michał Grzesiński
Cztery medale, we wszystkich kolorach - złotym, srebrnym i brązowym - wywalczyli tenisiści poznańskich klubów AZS i Grunwald podczas halowych mistrzostw Polski seniorów, które rozegrane zostały w Bydgoszczy.

Na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej stanęła Magdalena Linette (Grunwald), która w parze z Paulą Kanią pokonały w finałowym pojedynku debel Katarzyna Kaleta/Aleksandra Rosolska 6:1, 6:2. W półfinale złote medalistki MP zwyciężyły reprezentantki AZS Poznań Olgę Brózdę i Zuzannę Maciejewską 6:2, 6:4.

Maciejewska to młoda zawodniczka, aktualna mistrzyni Polski kadetek (do lat 16), która na kortach w Bydgoszczy zdobywała doświadczenie.

Srebrny medal w rywalizacji singlistek wywalczyła Olga Brózda (AZS). Poznanianka w decydującym pojedynku nie sprostała Joannie Sakowicz-Kosteckiej (niestowarzyszona), przegrywając 6:4, 0:6, 3:6. Warto dodać, że triumfatorka mistrzostw wystąpiła po przerwie macierzyńskiej. Ostatni medal dla tenisistów ze stolicy Wielkopolski wywalczył w grze pojedynczej Jakub Piter. Zawodnik Grunwaldu dotarł do półfinału, w którym uległ Dawidowi Celtowi (WKT Mera Warszawa) 6:7, 3:6. Tytuł wśród mężczyzn zdobył Błażej Koniusz (ChTT Chorzów). Finału nie rozegrano, bo Celt zgłosił kontuzję.
- Drugie miejsce cieszy, choć naturalnie każdy sportowiec ma zawsze "apetyt" na złoto - mówi Olga Brózda. - Sakowicz-Kostecka to bardzo dobra tenisista, która do sportu wróciła po przerwie. Była już klasyfikowana na setnym miejscu listy WTA. Dla mnie najbardziej dramatyczny był pojedynek półfinałowy z Rosolską, w którym obroniłam aż osiem piłek setowych.

W najbliższym czasie Olga Brózda wybiera się na turnieje halowe do Francji, Hiszpanii i Belgii. Liczy na dobre wyniki szczególnie w deblu, gdzie jej partnerką jest Magdalena Kiszczyńska ze Szczecina. Trenerem od tenisa zawodniczki AZS jest Grzegorz Garczyński, a od ćwiczeń ogólnorozwojowych Andrzej Pęconek. Wspiera ją także firma Poli Pak.

Z turnieju wróciła zadowolona Magdalena Linette, choć młoda zawodniczka Grunwaldu miała niedosyt. - O porażce w ćwierćfinale singla chciałam jak najszybciej zapomnieć, dlatego bardzo się ucieszyłam ze złota w grze deblowej. W najbliższym czasie wyjeżdżam na turnieje do Turcji. Kończę już sezon halowy - dodaje Linette.