Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Talex Open: Polak wygrał... przegrany mecz [ZDJĘCIA]

Maciej Łosiak
15. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open
15. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open Łukasz Gdak
Poniedziałek należał do Polaków. Nasi reprezentanci bardzo dobrze spisywali się na kortach AZS w Poznaniu podczas 15. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open.

Wpierw pięciu polskich zawodników wywalczyło awans z eliminacji do turnieju głównego: Maciej Romanowicz, Mateusz Kowalczyk, Maciej Rajski, Mikołaj Szmyrgała i Bartosz Wojnar.

Następnie kolejnych trzech - już w pierwszej rundzie turnieju głównego - rozprawiło się ze swoimi rywalami. O "cudzie" przy Noskowskiego może mówić Piotr Łomacki. Niespełna 19-letni tenisista przegrał pierwszego seta z rozstawionym z numerem cztery Wilsonem Leite. W drugiej partii Brazylijczyk prowadził 5:1 i miał trzy piłki meczowe. W tym momencie Polak powiedział: - Przegrałem. Z trybun padło krótkie: - Jeszcze nie. Graj do końca. I Łomacki zagrał do końca. Mozolnie, punkt po punkcie, często ryzykując odrabiał straty. Przy stanie 5:4, Leita miał kolejne trzy meczbole pod rząd, jednak to Polak wykazał się lepszą odpornością psychiczną. Wygrał drugiego i trzeciego seta, no i całe spotkanie.

Z pokonaniem rywala nie miał większych problemów Błażej Koniusz. Tenisista rodem ze Śląska gładko rozprawił się z Australijczykiem Ryanem Agarem. Ze swojego występu zadowolony był również Marcin Gawron, który przez kilka miesięcy zmagał się z kontuzją nadgarstka.

- W pojedynku z Romanem Khassanovem (to syn prezydenta Kazachskiej Federacji Tenisowej - przyp. red.). zagrałem dobrze. W pierwszym secie raz przełamałem przeciwnika i to wystarczyło. W drugiej partii dominowałem na korcie - powiedział po meczu Gawron, który powoli powraca do dobrej dyspozycji. Przypomnijmy, że Polak zajmował już miejsce w połowie trzeciej setki rankingu ATP. -Moje najbliższe plany to starty w futuresach w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Następnie chcę wziąć dział w challengerze w Szczecinie - dodał tenisista.

Początek wtorkowych pojedynków o godz. 10. Rozstawiony z "jedynką" Peter Torebko (Niemcy) zmierzy się Szymonem Walkówem. Ciekawie zapowiada się spotkanie dwukrotnego triumfatora poznańskiej imprezy Czecha Dusana Lojdy z turniejową "dwójką" Słowakiem Adrianem Sikorą. Przypomnijmy, że zwycięzca tegorocznej edycji zasili swoje konto o ponad 2,1 tys. dolarów, a do rankingu ATP dołoży 27 punktów. a

Wyniki meczów pierwszej rundy: Błażej Koniusz (Polska) - Ryan Agar (Australia) 6:3, 6:1; Marcin Gawron (Polska) - Roman Khassanov (Kazachstan) 6:4, 6:0; Piotr Łomacki (Polska) - Wilson Leite (Brazylia) 5:7, 7:5, 6:3.