MISTRZOWIE AGRO WIELKOPOLSKI 2017 | Oto najlepsi w Wielkopolsce!

DM
Zakończyło się głosowanie w wojewódzkim etapie naszego plebiscytu Mistrzowie Agro. Oto najlepsi w Wielkopolsce!

MISTRZOWIE AGRO WIELKOPOLSKI 2017 | Wojewódzki finał - WYNIKI:

Spośród zgłoszonych kandydatów w pięciu kategoriach: Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Sołtys Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne oraz Koło Gospodyń Wiejskich czytelnicy „Głosu Wielkopolskiego” i lokalnych tygodników wyłonimy zwycięzców w Wielkopolsce.

Lider, który otrzymał najwięcej głosów w swoim powiecie w kategorii Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne oraz Koło Gospodyń Wiejskich wszedł do wojewódzkiego finału, zachowując zebrane głosy.

W kategorii Sołtys Roku w wojewódzkim finale znalazło się po trzech najlepszych kandydatów z każdego powiatu. Zwycięzcy z poszczególnych powiatów otrzymają medale od marszałka województwa wielkopolskiego i zaproszenie na Wielką Galę Mistrzów Agro, prezentację na łamach „Głosu Wielkopolskiego”.

Mistrzów Agro nasi Czytelnicy i Internauci wybiorą po raz pierwszy – mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. – Co prawda w minionych latach prowadziliśmy już głosowania na najpopularniejsze koła gospodyń wiejskich, super rolników i sołtysów roku, jednak teraz plebiscyt zyskał nowy wymiar i nową rangę.

Naszą akcję prowadzimy pod honorowym patronatem Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego. Partnerami są Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddział w Poznaniu, Agromarket Jaryszki i Brico Marche ze Skórzewa. Laureaci zostaną wybrani w pięciu kategoriach: Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku oraz Sołtys Wielkopolski 2017.

Ważne informacje i terminy

 • Głosowanie będzie podzielone na dwa etapy.
 • Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu rozpocznie się w piątek 15 września i potrwa do piątku, 06 października do godz. 21.
 • Nominacje kandydatów będą przyjmowane do 25 września.
 • Zwycięzcy z każdego powiatu w każdej kategorii awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • W kategorii Sołtys Wielkopolski do wojewódzkiego finału awansuje trzech sołtysów z każdego powiatu, którzy zdobędą najwięcej głosów.
 • Wojewódzkich finał głosowania rozpocznie się w poniedziałek, 9 października i potrwa do soboty, 14 października .

Wielka Gala

Uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród odbędzie się w w połowie października br. podczas Wielkiej Gali Mistrzów Agro Wielkopolski 2017 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Laureaci w każdej kategorii odbiorą zaszczytne tytuły i nagrody z rąk Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego i Adama Pawłowskiego, redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”. Zwycięzcy plebiscytu zostaną zaprezentowani na łamach "Głosu Wielkopolskiego" i naszych powiatowych tygodników.

Cenne nagrody

Zaszczytne tytuły i medialny rozgłos to nie wszystko. Na zwycięzców plebiscytu czekają liczne nagrody.

ETAP POWIATOWY

Zwycięzcy z każdego powiatu, w każdej kategorii plebiscytu zdobędą:

 • medale od marszałka województwa wielkopolskiego
 • zaproszenie na Wielką Galę Mistrzów Agro
 • prezentację na łamach "Głosu Wielkopolskiego"
 • awans do wojewódzkiego finału z zachowaniem zdobytych głosów

WOJEWÓDZKI FINAŁ

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku zdobędą dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w Poznaniu[/b]. Laureaci zamieszkają w

Hotelu Andersia

, jednym z najlepszych hoteli w mieście. Będzie na nich czekać kolacja w znakomitej restauracji, a także zaproszenie na

Polską Noc Kabaretową

w Arenie Poznań, podczas której wystąpią znane polskie kabarety m.in. Paranienormalni i Kabaret Moralnego Niepokoju

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku otrzymają **zaproszenia na tygodniowy dwuosobowy pobyt w

Ośrodku OLANDIA

** - najbardziej wyjątkowym ośrodku wypoczynkowym w Wielkopolsce położonym w miejscowości Prusim, nad Jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Największe atuty Olandii to niepowtarzalny sielski klimat, stylowe wnętrza, relaksujące spa i cudowne naturalne otoczenie.

Laureaci drugich i trzecich miejsc w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku zdobędą dwuosobowe zaproszenia na weekendowe pobyty w ośrodku wypoczynkowym **

OLANDIA

**.

Dodatkowa nagroda czeka na sołectwo, z którego pochodzić będzie wojewódzki zwycięzca w kategorii Sołtys Roku. Jest nią profesjonalny film promocyjny, który będzie promować sołectwo m.in. w naszych serwisach internetowych.

ROLNIK ROKU

Na Rolników Roku, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca w wojewódzkim rankingu plebiscytu czekają vouchery o wartości 5000, 3000 i 2000 złotych na zakup produktów firmy Probelte - renomowanego hiszpańskiego producenta środków do produkcji rolnej.

Laureaci wyjadą także na 4-dniowy pobyt w Alicante w Hiszpanii obejmujący m.in. wizytę w zakładach produkcyjnych koncernu Probelte oraz zwiedzanie regionu słynącego z potencjału ogrodniczo–rolnego. Dodatkową atrakcją będzie także wizyta w winnicy połączona z degustacją najlepszego regionalnego wina.

Kolejną nagrodą dla rolników, którzy w głosowaniu wojewódzkim zajmą miejsca na podium to zestawy preparatów Hyperindo pielęgnacji maszyn rolniczych o wartości: 1.000 zł dla laureata 1 miejsca, 500 zł - dla rolników, który uplasują się na 2 i 3 miejscu w wojewódzkim etapie głosowania.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Koło Gospodyń Wiejskich , które w wojewódzkim finale zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego koło
 • voucher o wartości 1000 złotych na zakupy w markecie Brico Marche ze Skórzewa
 • voucher o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu RTV i AGD
 • wyciskarkę do owoców i warzyw oraz blender kielichowy firmy AMICA

Koła gospodyń, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają vouchery na zakup sprzętu RTV i AGD o wartości 1000 złotych (za drugie miejsce) i 500 zł (za trzecie miejsce) oraz wyciskarkę i blender firmy AMICA

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU

Zwycięskie Gospodarstwa Agroturystyczne otrzymają vouchery na reklamę w "Głosie Wielkopolskim" i naszych serwisach internetowych o wartości 5000, 3000 i 2000 złotych odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w wojewódzkim finale.

Pytania dotyczące plebiscytu można kierować pod adresami: [email protected], [email protected]lskapress.pl lub telefonicznie pod numerem 502 499 364.

MAREK WOŹNIAK, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZACHĘCA DO UDZIAŁU W PLEBISCYCIE:

**[Wybieramy SOŁTYSA WIELKOPOLSKI

KLIKNIJ - zagłosuj i sprawdź wyniki!](https://gloswielkopolski.pl/soltys-roku-2017-wybierz-powiat/ar/12482257 "Wybieramy SOŁTYSA WIELKOPOLSKI<br>KLIKNIJ - zagłosuj i sprawdź wyniki!")**

TU ZNAJDZIESZ REGULAMIN PLEBISCYTU

Wideo