MKS Drogbruk Kalisz pokonał rezerwy Śląska Wrocław. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Mecz MKS Drogbruk Kalisz - Exact Systems Śląsk Wrocław
Mecz MKS Drogbruk Kalisz - Exact Systems Śląsk Wrocław Andrzej Kurzyński
Koszykarze II-ligowego MKS Drogbruk Kalisz udanie zainaugurowali rozgrywki przed własną publicznością. W środowym meczu wysoko ograli rezerwy Śląska Wrocław 90:70.

Po dwóch wyjazdowych porażkach koszykarze MKS Drogbruk Kalisz odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Przełamanie przyszło w środowym spotkaniu z drużyną Exact Systems Śląsk Wrocław. Początek meczu nie był porywającym widowiskiem w wykonaniu obu zespołów. Ostatecznie po dwóch kwartach kaliszanie prowadzili 43:40. Zabójcza w ich wykonaniu okazała się trzecia kwarta, wygrana aż 17 punktami. Ostatecznie MKS zwyciężył 90:70.

- Podsumowując ten mecz mogę tylko powiedzieć: gratuluję drużynie i cieszę się, że wygraliśmy - skwitował Piotr Czaska, szkoleniowiec MKS Drogbruk Kalisz. - Kto był, ten widział ile jeszcze przed nami pracy i ile zawodnicy muszą się jeszcze napracować, żeby trafiać z czystych pozycji. Oczywiście były momenty, kiedy zespół pokazywał jaka drzemie w nim siła, ale to jeszcze za mało, abyśmy wygrywali tę ligę.

MKS Drogbruk Kalisz - Exact Systems Śląsk Wrocław 90:70 (15:14, 28:26, 27:10, 20:20)

MKS: Piros 21, Galewski 20 (10 zbiórek), Rabe 16, Wojciechowski 11, Kołodziej 8, Sierański 7, Szymczak 5, Murza 2, Tradecki (10 asyst), Pawlik, Grochowina

Śląsk: Muskała 21, Kołkowski 13, Stanferd Sanny 13, Ostrowski 11, Wnętrzak 6, Marc-Oscar Sanny 4, Gworek 2, Serbakowski, Lichnowski, Jodłowski

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!