MKS i Enea Energetyk na czele I ligi, porażki pilanek i wrześnian

Beata Pawlicka i jej koleżanki z Enei Energetyka wygrały wojnę nerwów w czwartym secie (30:28) i przywiozły z Opola do Poznania trzy bezcenne punkty Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Wspaniałe wieści dla sympatyków wielkopolskich siatkarek z Kalisza i Poznania. W meczu na szczycie I ligi MKS Kalisz pokonał u siebie głównego faworyta rozgrywek, Wisłę Warszawa 3:0. Z kolei Enea Energetyk odniosła cenne zwycięstwo w opolskim Okrąglaku, wygrywając z miejscowym Uni 3:1. Tym samym obie wielkopolskie ekipy otwierają pierwszoligową stawkę. W tabeli prowadzi MKS (14 punktów) przed Eneą Energetyk (11 punktów).

Tak dobrze nie poszło w sobotę już siatkarkom Enei PTPS Piła. Podopieczne Jacka Pasińskiego doznały drugiej porażki w LSK, przegrywając na wyjeździe z ŁKS Łódź 0:3. Natomiast siatkarze APP Krispolu Września nie utrzymali miana niepokonanych w I lidze. Pomarańczowi po zaciętym boju przegrali z beniaminkiem Lechią w Tomaszowie Mazowieckim 2:3 i spadli na drugie miejsce w klasyfikacji (prowadzi Ślepsk Suwałki).