MKS Kalisz nie dał rady Gwardii Opole. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Szczypiorniści MKS Kalisz ulegli we własnej hali liderowi obecnych rozgrywek I ligi grupy B - Gwardii Opole 31:39. W środę oba zespoły zagrają ponownie, tym razem w rozgrywkach o puchar Polski.

Po dwóch pucharowych wygranych piłkarze ręczni MKS Kalisz nabrali wiatru w żagle i zapowiadali ostrą walkę z liderem obecnych rozgrywek o ligowe punkty. Sobotni mecz był jednak wyrównany tylko do 5 minuty, kiedy na tablicy wyników widniał remis 3:3. W kolejnych akcjach "Gwardziści" zdołali odskoczyć na dwie bramki i od tego czasu już do samego końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy podopieczni Rafała Kuptela prowadzili 20:16.

Po zmianie stron kaliszanie próbowali jeszcze postraszyć gości, ale na niewiele się to zdało. Rywale nadal skrzętnie wykorzystywali błędy kaliszan w obronie. W 50 minucie spotkania Gwardia prowadziła już różnicą 10 bramek.

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj, jak mecz z PE Gwardią Opole ocenił Mateusz Różański, szkoleniowiec MKS Kalisz

Gwardia Opole z kompletem zwycięstw jest liderem I ligi. Na przeciwnym biegunie jest MKS Kalisz, który zajmuje 11. pozycję na czternaście zespołów. MKS spotka się z Gwardią ponownie już w środę w kolejnym meczu pucharowym. A już w sobotę kaliszanie podejmować będą Olimp Gordków.

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj wypowiedzi najskuteczniejszego zawodnika MKS Kalisz, Kamila Adamskiego

MKS Kalisz - Gwardia Opole 31:39 (16:20)

MKS: Trojański, Jarosz – Krzywda 2, Celek, Wawrzyniak 5, Adamczak 3, Salamon, Sieg 3, Kobusiński, Krupa 1, Strzebnicki, Nowakowski, Gomółka 2, Surosz 6, Frankowski 2, Adamski 7.

Gwardia: Malcher, Buchcic – Zeljić 7, Simić 3, Knop 4, Prokop 3, Trojanowski 4, Lasoń 4, Swat 1, Jankowski 3, Mokrzki 2, Scepanović 1, Płócienniczak 1, Całujek 1, Oszenda 1, Rumniak 4

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!