MKS Kalisz pokonał Olimp Grodków. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Cenne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści MKS Kalisz. W sobotę we własnej hali pokonali Olimp Grodków 30:27 i tym samym oddalają się od strefy spadkowej I ligi.

Kaliszanie innego scenariusza, jak tylko zwycięstwo nie brali pod uwagę. Od początku starcia z Olimpem próbowali wypracować sobie bezpieczną przewagę. Ostatecznie po kilku pierwszych minutach udało im się odskoczyć na dwie, trzy bramki, choć skuteczność w ataku pozostawiała sporo do życzenia. Kaliski zespół postawił jednak bardzo twarde warunki w obronie, co okazało się kluczem do sukcesu. Na około sześć minut przed końcem pierwszej połowy MKS Kalisz prowadził 14:9. Szybko jednak roztrwonił przewagę i ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem MKS-u 15:13.

Po zmianie stron goście zupełnie nie mogli się odnaleźć. Przez ponad osiem minut nie mogli znaleźć skutecznej drogi do bramki kaliszan. W tym samym czasie gospodarze zdobyli pięć bramek. Na dziesięć minut przed końcem drużyna z kolebki szczypiorniaka prowadziła już 29:21. Chwilę później trener Mateusz Różański postanowił wpuścić na parkiet młodych zawodników. W ich poczynania zaczęły jednak wkradać się błędy i szwankowała skuteczność rzutowa. Kaliszanie do końca meczu zaliczyli już tylko jedno trafienie...

Trener Mateusz Różański nie krył rozczarowania postawą młodzieży.

- Nie wiem, czy z taką grą znaleźli by angaż w II lidze. Muszą się mocno uderzyć w pierś. Chciałem dać wszystkim pograć, ale niektórzy się w tym pogubili - denerwował się szkoleniowiec MKS-u.

Kilknij na zdjecie i posłuchaj, co po meczu powiedział szkoleniowiec MKS Kalisz, Mateusz Różański

MKS Kalisz z trzema zwycięstwami na koncie wciąż zajmuje jedenastą lokatę. W następnej kolejce podejmować będzie ŚKPR Świdnica. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 23 listopada o godzinie 15.00.

MKS Kalisz - Olimp Grodków 30:27 (15:13)

MKS: Trojański, Jarosz - Gomółka 5, Krupa 5, Nowakowski 5, Sieg 5, Adamski 4, Celek 2, Wawrzyniak 2, Adamczak 1, Krzywda 1, Salamon, Strzebiecki, Frankowski.

Olimp: Wasilewicz, Łągiewka - Kolanko 6, Gradowski 5, Biernat T. 4, Żubrowski 3, Chmiel 2, Biernat M. 2, Bujak 2, Piech 2, Biernat P. 1, Maciejowski, Górny.