MKS Kalisz przegrał z ŚKPR Świdnica. ZDJĘCIA, OPINIE

Andrzej Kurzyński
Mecz MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica
Mecz MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica Andrzej Kurzyński
Kolejnej w tym sezonie porażki doznali piłkarze ręczni MKS Kalisz. W niedzielę na własnym parkiecie musieli uznać wyższość sąsiadującej w tabeli ekipy ŚKPR Świdnica.

To był jeden z najsłabszych meczów w wykonaniu kaliszan w tym sezonie. Fatalna skuteczność w ataku i słaba gra w obronie sprawiły, że zawodnicy MKS-u po raz siódmy w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki.

Początek spotkania należał do bramkarzy. Zarówno Tymon Trojański strzegący bramki MKS-u, jaki i Błażej Potocki, były zawodnik MKS-u, stojący między słupkami ŚKPR popisywali się skutecznymi paradami. Przez pierwszy kwadrans obu zespołom udało się trafić po zaledwie pięć bramek. Chwilę później po rzutach Łukasza Siega i Konrada Krupy kaliszanie wyszli na prowadzenie 7:5. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Przyjezdni szybko wyrównani, a na przerwę schodzili prowadząc 12:13.

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj, co po meczu powiedział trener Mateusz Różański

Jeszcze w 33 minucie na tablicy wyników widniał remis. Potem trzy bramki z rzędu zdobyli świdniczanie i od tego momentu popularne "Szare Wilki" kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Siedem minut przed końcem prowadzenie gości urosło do pięciu bramek. Ciężar gry w ataku wziął na siebie Damian Krzywda, najskuteczniejszy zawodnik MKS-u, który w całym spotkaniu zdobył w sumie 9 bramek, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie to ŚKPR wywiózł z Kalisza cenne punkty.

Kaliszanie nadal zajmują 11. pozycję w tabeli. Maję tyle samo punktów co ŚKPR Świdnica i KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski i tylko korzystniejszy bilans bramek sprawia, że nie są w strefie spadkowej.

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj, co po meczu powiedział Błażej Potocki, bramkarz ŚKPR Świdnica

MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica 29:31

MKS: Trojański, Jarosz - Krzywda 9, Krupa 5, Wawrzyniak 4, Sieg 4, Adamski 2/1, Celek 1, Adamczak 1, Gomółka 1, Surosz 1, Salamon, Nowakowski.

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz – Piędziak 7, Krzaczyński 7, P. Rogaczewski 5, Węcek 4, K. Rogaczewski 3, Rzepecki 2, Motylewski 2, Dębowczyk 1, Misiejuk, Czerwiński, Pułka

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!