MKS PR URBIS Gniezno rozgromił MTS Kwidzyn 47:20. To trzecie zwycięstwo gnieźnianek w trwającym sezonie

RED
MKS PR URBIS Gniezno dobrze wszedł w sezon ligowy.
MKS PR URBIS Gniezno dobrze wszedł w sezon ligowy. Przemysław Walewski
Spotkanie MKS-u z MTS-em było starciem drużyn o innych potencjałach kadrowych i ambicjach sportowych. Różnica klas była widoczna już od pierwszych sekund meczu. Przyjezdne nie miały żadnego pomysłu na zdobywanie bramek.

Ekipa MTS Kwidzyn pierwsze trafienie z akcji zanotowała dopiero w 12. minucie. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami skrzydłowych sprawiły, że inicjatywa należała do żółto-czarnych. Do przerwy mieliśmy 22:10.

Nieco więcej emocji zaczęło się po przerwie, gdy przez pierwsze 10 minut, obie ekipy rzuciły po osiem goli. W 48. minucie gnieźnianki postawiły mur w obronie, w ataku wykorzystywały nadarzające się okazje, a bezbłędna w bramce była Daria Konieczna. Wszystko to sprawiło, że w ostatnich 11 spotkania kwidzynianki nie zdobyły ani jednej bramki! Niestety, na pozytywnym nastroju gospodyń, sztabu trenerskiego i kibiców pojawiła się rysa. W ostatniej akcji meczu, Maja Schlabs, chcąc zdobyć bramkę upadła na prawe kolano. Młoda skrzydłowa została zniesiona z boiska i udała się na gnieźnieński SOR w celu dalszej diagnostyki.

Gnieźnianki są liderkami tabeli I Ligi Kobiet w Grupie A. Mają na koncie sześć punktów - tyle samo co SPR Pogoń Szczecin, KS Kościerzyna i Bukowsko-Dopiewski KPR.

MKS PR URBIS Gniezno – MTS Kwidzyn 47-20 (22-10)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (6), Sawicka (2), Giszczyńska (3), Chojnacka (2), Wabińska, Schlabs, Tanaś, Kuriata (5), Kaczmarek (8), Nurska (5), Matysek (1), Świerżewska (4), Łęgowska (5).

MTS Kwidzyn: Oliwia Niemyt – Laura Milewska (2), Weronika Dębek (2), Katarzyna Trzaska (2), Oliwia Szostak (3), Milena Boryń (1), Patrycja Drewnik, Michalina Peplińska, Laura Domka (2), Zofia Jeżowska (5), Martyna Karłowska, Anna Grzona (1), Maria Jeżowska (2).

18-letni Huseyidin Mohamed Esa wygrał 13. PKO Poznań Półmaraton. Wśród pań triumfowała 37-letnia Kenijka Gichia Tabita. Zobacz pierwsze zdjęcia z mety 13. PKO Poznań Półmaratonu --->

13. PKO Poznań Półmaraton. Biegacze z Afryki zwycięzcami! Et...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0