MKS przegrał z Jokerem po nierównej grze

Kaliskie siatkarki miały w środę problemy z kończącym atakiem i z wygrywaniem długich wymian Fot. kalisznaszemiasto.pl
Gra kaliskich siatkarek przypominała w środę jazdę kolejką górską. Po fragmentach doskonałej gry nagle zawodniczki MKS opadały niczym wagoniki na rollercoasterze. Popełniały proste błędy i nie mogły wyjść z zapaści. Zamiast więc trzech punktów, musiały zadowolić się jednym.

Po pierwszej wyrównanej partii trzecia drużyna I ligi odjechała kaliszankom w połowie drugiego seta. Wydawało się, że Joker zacznie rozdawać karty w Arenie Kalisz, a tymczasem w kolejnej odsłonie spotkania przyjezdne mogły się czuć jak po spotkaniu z walcem. Przy stanie 20:5 dla MKS ugrały wprawdzie kilka punktów, ale i tak beniaminek mógł poczuć wiatr w żaglach.

Była szansa, żeby zamknąć spotkanie w czterech setach, ale przy stanie 19:18 miejscowym zabrakło odwagi i kończącego ataku. Z kolei Joker bronił ofiarnie w polu i dobrze spisywał się w długich wymianach. Po przegranej końcówce ekipa z grodu nad Prosną zupełnie straciła koncept i praktycznie bez walki oddała tie-breaka, zdobywając w nim zaledwie pięć punktów.

Po porażce na własnym parkiecie kaliszanki nadal zajmują ósme miejsce w tabeli. W sobotę czeka je wyjazdowy pojedynek z Karpatami Krosno.

I liga siatkarek: MKS Kalisz – Joker Świecie 2:3 (25:23, 21:25, 25:10, 23:25, 5:15)
MKS: Grzanka, Vlk, Pytlarz, Isailovic, Łukasiewicz, Grobys oraz Kuehn-Jarek (libero) oraz Drewniak, Karpińska, Andrzejczak, Makowska, Łysiak.
Liga Mistrzyń: Fenerbahce Stambuł – Tauron Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:20, 26:24)