Inwestycje zrealizowane w kaliskiej mleczarni sprawiły, że znalazła się w gronie najlepiej wyposażonych zakładów mleczarskich w kraju.

Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka (OSM Kalisz) zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych w automatyzację i robotyzację. Połowę zainwestowanych pieniędzy zakład uzyskał w formie dotacji unijnych.   U kaliskiego producenta wyrobów mleczarskich został zainstalowany system transportu, paletyzacji, pakowania i składowania produktów. Kaliska mleczarnia zyskała  jedno z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych tego typu rozwiązań stosowanych w  branży mleczarskiej w  naszym kraju. Inwestycja realizowana była w trudnych warunkach, w trakcie produkcji trwającej nieprzerwanie przez  24 godziny na dobę i  7 dni w tygodniu.


Na modernizację OSM Kalisz wydano kilkadziesiąt milionów

 

W kaliskiej OSM  pracuje na co dzień 7 linii produkcyjnych. Zrealizowana inwestycja sprawiła, że wszystkie linie współpracują obecnie z całkowicie nowymi liniami transportu produktów.  Ze względu na niewielką przestrzeń produkcyjną, produkty są transportowane na wysokości kilku metrów przy wykorzystaniu specjalnych przenośników pionowych.