Młode Węgierki zdominowały rywalizację o puchar rektora UAM. Trzecia była Renata Tomczak z Leszna

LUMAR
Kata Kondricz (z lewej) wygrała w Poznaniu
Kata Kondricz (z lewej) wygrała w Poznaniu Waldemar Wylegalski
Kata Kondricz z Węgier zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetek we florecie, który rozegrano w hali na Morasku. Do zmagań o puchar prof. Bronisława Marciniaka, rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stanęło 106 zawodniczek z 12 krajów.

W tegorocznym Adam Mickiewicz University Cup 2015 najsilniejszą grupą okazały się młode florecistki z Węgier, które wywalczyły połowę miejsc w finałowej ósemce. W finale Kondricz pokonała swoją rodaczkę Norę Hajas. Z Polek najlepiej zaprezentowała się zawodniczka IKS Jamalex Leszno – Renata Tomczak, która stanęła na trzecim stopniu podium. W czołowej ósemce znalazła się również Wiktoria Szewczyk z UKS Atena Gdańsk.

Poznańskie zmagania, które rozegrano już po raz czwarty, zaliczają się do elitarnego grona zawodów organizowanych przez Europejską Konfederację Szermierczą.