Młodzi bokserzy walczyli w zawodach im. Pawła Szydły

Pojedynek Mateusza Piotrowskiego (Wałbrzych, czerwony kask) z  Oskarem Dembińskim (Bydgoszcz)
Pojedynek Mateusza Piotrowskiego (Wałbrzych, czerwony kask) z Oskarem Dembińskim (Bydgoszcz) Fundacja Wielkopolski Boks
W Tarnowie Podgórnym odbyły się piąte mistrzostwa Polski młodzików im. Pawła Szydły, wychowawczy i trenera wielu pokoleń świetnych polskich pięściarzy. W zawodach wzięło udział 72 zawodników z 47 klubów reprezentujących 15 okręgowych związków bokserskich.

Jedynym przedstawicielem klubów poznańskich był Piotr Schmidt (KS Boks Poznań), który w wadze 52 kg przegrał w półfinale z późniejszym mistrzem Jakubem Modzelewskim (Cristal Białystok). Zawodnicy z Wielkopolski zdobyli 9 medali: dwa srebrne i siedem brązowych. Niestety nie udało się wywalczyć żadnego tytułu mistrzowskiego.

W finałach zaprezentowało się dwóch Wielkopolan. W wadze 48 kg lepszy od Adriana Sędreckiego (KS Ziętek Team Kalisz) okazał się Mateusz Cwirzeń (Gwarek Łęczna), który walkę finałową wygrał 3:0. Z kolei w finale wagi 52 kg Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) przegrał 1:2 z Jakubem Modzelewskim (Cristal Białystok).

Brązowe medale zdobyli: Jan Sokołowski (Polonia 1912 Leszno, 38,5 kg), Kamil Szydłowski (Sparta Złotów, 41,5 kg), Kelvin Wydmuch (Polonia 1912 Leszno, 44,5 kg), Mikołąj Kozieł (Sparta Złotów, 46 kg), Piotr Schmidt (Boks Poznań), 52 kg), Norbert Kusz (KS Ziętek Team Kalisz, 65 kg) oraz Michał Florkowski (Sparta Złotów, 76 kg).

Za najlepszego zawodnika mistrzostw uznany został triumfator wagi 59 kg Kamil Majdański, Czarni (Słupsk), najlepszym zawodnikiem z Wielkopolski okazał się Krystian Barski (SW Gostyń). Najlepszym trenerem został Karol Chabros (Skorpion Szczecin), zaś najlepszym trenerem wielkopolskim Mariusz Ziętek. Klasyfikację klubową wygrał BKS Skorpion Szczecin, a najlepszym klubem z Wielkopolski okazała się Sparta Złotów. W klasyfikacji okręgów triumfował Śląsk.

Gościem specjalnym imprezy był Jerzy Rybicki, ostatni polski mistrz olimpijski, złoty medalista igrzysk w Montrealu w 1976 roku.

Mistrzowie Polski młodzików: 38,5 kg – Oskar Dembiński (Zawisza Bydgoszcz), 40 kg – Jakub Dziwina (Berej Boxing Lublin), 41,5 kg – Patryk Chudobiński (RKS Łódź), 43 kg – Piotr Niewiadomski (Wisła Kraków), 44,5 kg Sebastian Lubecki (UKS Boxing Sokółka), 46 kg – Oliwer Zamojski (Concordia Knurów), 48 kg – Mateusz Cwirzeń (Gwarek Łęczna), 50 kg – Tomasz Turzański (Jaskinia Lwa Ziębice), 52 kg – Jakub Modzelewski (Cristal Białystok), 54 kg – Jakub Kordzik (Skorpion Szczecin), 56 kg – Grzegorz Żmuda (Korona Wałcz), 59 kg – Kamil Majdański (Czarni Słupsk), 62 kg – Damian Łaniecki (Beskid Bielsko-Biała), 65 kg – Dorian Szlachcic (DKB Dzierżoniów), 68 kg – Bartosz Stępień – (Orzeł Oleśnica), 72 kg – Oskar Maciągowski (Skorpion Szczecin). 76 kg – Kacper Rydzowski (Fight Boxing Dabrowa), +76 kg – Szymon Golonka (Evan Nowy Sącz).