Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi naukowcy i przedsiębiorcy - są pieniądze do wzięcia! Na zgłoszenia czas do 26 października

Mateusz Pilarczyk
Tylko do 26 października trwa rekrutacja pracowniczek naukowych do projektu "Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet naukowców". Do wzięcia są niemałe pieniądze, a to nie jedyne fundusze, na które mogą liczyć w Wielkopolsce młodzi naukowcy i przedsiębiorcy.

- Korzyści z projektu są obopólne. Pracowniczka naukowa zdobywa doświadczenie w pracy w firmie, a przedsiębiorca otrzymuje innowacyjną usługę, technologię itp. Projekt przewiduje wynagrodzenie dla stażystki w wysokości 3000 zł na miesiąc, które w całości jest finansowane przez Unię Europejską - informuje Kamil Skorupiński z Poznańskiego Akademickiego Inkubator Przedsiębiorczości.

Staż może potrwać maksymalnie 6 miesięcy, a stażystka musi w tym czasie przepracować 100 godzin miesięcznie na rzecz danego przedsiębiorstwa.

800 tysięcy złotych - to z kolei pieniądze, które w ramach "Inkubatora Innowacji" czekają na ciekawe pomysły biznesowe. Pieniądze na ich start mają pozwolić na rozwój oraz przejście od fazy pomysłu do fazy produktu, który może funkcjonować na rynku i przynosić zyski inkubowanej spółce.

Oprócz wsparcia funduszami inkubator zapewnia pomoc merytoryczną, w tym, przeprowadzenie analiz rynkowych oraz studiów wykonalności danego pomysłu biznesowego. PAIP cały czas czeka na zgłoszenia. Aby dostać pieniądze trzeba przejść przez cztery etapy. Pierwszym z nich jest selekcja na podstawie formularza. Informacje o nim są dostępne na www.inkubator-innowacji.pl.

Kolejną ofertą przeznaczoną na pomoc akademickiej społeczności na styku z biznesem jest SCITT, czyli Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii .

- Jest to projekt skierowany do studentów i doktorantów. Dwa tygodnie temu rozdaliśmy pierwsze Vouchery Innowacji, każdy po 15 tysięcy złotych - podaje Kamil Skorupiński z PAIP.

Na trzech uczelniach: Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz w Centrum Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej można spotkać się z tzw. menadżerem innowacji. Ocenia on projekt studenta lub doktoranta i konsultuje ze specjalistami z danej dziedziny. Jeśli pomysł chwyci to przyznawane są vouchery, które można wydać na badania. Menadżerowie mają też łączyć studentów różnych uczelni i kierunków w zespoły - w ten sposób z pomysłu tworzy się biznes.

"Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej" - jest to inicjatywa realizowana przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa wielkopolskiego.

- W dużym skrócie projekt ma na celu podniesienie u nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. A u młodzieży obudzić "ducha" przedsiębiorczości i kreatywności - opowiada Kamil Skorupiński.

Teraz trwa nabór szkół chętnych do wzięcia udziału pilotażowej edycji przedsięwzięcia. Szanse mają szkoły i gimnazja z okolic Piły. Jeśli projekt się przyjmie to zostanie rozszerzony na całe województwo wielkopolskie.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski