Młodzież Błękitnych bliżej Centralnej Ligi Juniorów. Piłkarze z Wronek w pierwszym meczu barażowym wysoko pokonali Polonię Środa

Młodzi piłkarze Błękitnych Wronki powoli mogą się już witać z Centralną Ligą Juniorów Fot. Błękitni Wronki
Kolejna drużyna Błękitnych Wronki rozpoczęła udanie walkę o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym meczu barażowym o udział w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 na boisku w Popowie pokonała zdecydowanie swoich rówieśników z Polonii Środa Wlkp. 8:1.

Mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando znakomicie przygotowanej drużyny Błękitnych. Podopieczni trenerów Dolaty i Stawujaka od pierwszych minut spotkania narzucili swój styl gry i zawodnicy gości bardzo sporadycznie przedostawali się na połowę Błękitnych. Festiwal strzelecki rozpoczął kapitan Błękitnych, który kapitalnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. W pierwszej połowie spotkania kolejne bramki dla Błękitnych zdobyli: Słodowy, Kuster i Rajek.

Po zmianie stron zespół Polonii Środa wyszedł zdecydowanie agresywniej do gry , co zaowocowało piękną bramką w samo okienko. Utrata bramki podziałała na zespół Błękitnych jak przysłowiowa „płachta na byka”. Na bramkę golkipera gości sunęły kolejne ataki zawodników Błękitnych. Zmiany dokonywane przez wspomniany duet trenerski spowodowały jeszcze większe zaangażowanie zawodników wprowadzonych na boisko, co w kolejnych minutach spotkania przełożyło się na zdobycie następnych bramek. Tak też się stało i łupem bramkowym w drugiej części spotkania podzielili się Kusterx2, Słodowy i Rajek. Rewanż zaplanowano na niedzielę, 13 czerwca w Środzie Wlkp.