Młodzież pomaluje zdewastowane wiaty

  Młodzież pomaluje zdewastowane wiaty

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Młodzież pomaluje zdewastowane wiaty
  1/3
  przejdź do galerii

  Młodzież pomaluje zdewastowane wiaty ©Pawel Miecznik

  Chartowo, Górczyn, Wilda, Kiekrz czy Antoninek - to m.in. tam przystanki komunikacji miejskiej zyskają nowe życie. Wszystko dzięki akcji „Przystanek jak malowany”, po raz trzeci organizowany w stolicy Wielkopolski.
  - Młodzież szkolna wymaluje zniszczone i zdewastowane przez wandali wiaty. Wykorzysta przy tym własne projekty artystyczne. W tym roku tematem przewodnim akcji jest „1050 lat historii Państwa Polskiego - tłumaczy Krzysztof Bartosiak prezes Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna i pomysłodawca inicjatywy. Jednak zanim projekty stworzone przez uczniów pojawią się na wiatach, mieszkańcy mogą wybrać najciekawsze z nich (dostępne są na stronie www.przystanekfolwarczna.pl. Głosy można oddawać jeszcze do 24 maja. Prace, które zwyciężą zostaną przeniesione na przystanki w sobotę 4 czerwca.

  - Angażujemy młodzież i lokalne społeczności do dbałości o nasze wspólne mienie. Uważam, że nie ma lepszej metody na kształtowanie postaw prospołecznych niż poprzez zachętę do działania - mówi K. Bartosiak.

  W tym roku w przedsięwzięciu - w które są także zaangażowani Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - biorą udział reprezentanci ponad 20 placówek oświatowo-wychowawczych i kulturalnych umiejscowionych na terenie siedmiu osiedli.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo