Młodzieżowa Rada Miasta kończy kadencję

  Młodzieżowa Rada Miasta kończy kadencję

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Upłynął koniec pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Inicjatywa ma być kontynuowana, o ile młodzież będzie chciała w niej uczestniczyć.
  11 kwietnia - dokłanie 2 lata po otwarciu pierwszej sesji MRM - młodzi ludzie spotkali się na ostatnim posiedzeniu w tej kadencj

  11 kwietnia - dokłanie 2 lata po otwarciu pierwszej sesji MRM - młodzi ludzie spotkali się na ostatnim posiedzeniu w tej kadencj ©Urząd miasta Poznania

  Dobiegła końca pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miasta. Organ doradczy działa od 11 kwietnia 2014 roku. Właśnie wtedy odbyła się sesja inauguracyjna. W radzie zasiadali reprezentanci 40 poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Jej członkowie, wybrani w demokratycznych wyborach reprezentowali młodzieżowe środowisko Poznania. Informowali radnych miejskich o potrzebach młodych ludzi.

  - Przez te dwa lata zwołaliśmy 14 sesji i podjęliśmy 73 uchwały, rozpoczęliśmy 21 inicjatyw i 3 razy braliśmy udział w kongresie młodzieżowych rad miejskich. Spędziliśmy w Sali Sesyjnej 1700 minut. To mnóstwo czasu i ogrom doświadczenia - powiedział Karol Błasiński w podsumowaniu prac młodzieżowej rady, której przewodniczył.


  Pomysł powołania Młodzieżowej Rady Miasta narodził się z inicjatywy dwóch młodych ludzi - Adama Janczewskiego, ówczesnego ucznia z IV LO, i Andrzeja Urbanowicz - który uczył się kiedyś w Zespole Szkół Komunikacji. Radni pomysł poparli. Opieką objął młodzież Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

  - Gratuluję wam tej cennej inicjatywy i mam nadzieję, że czas spędzony tutaj był dla was nauką samorządności. Ufam, że nauczyliście się radzić z problemami i szukać porozumienia - mówił Grzegorz Ganowicz w czasie ostatniego posiedzenia rady w tej kadencji.

  Jak tłumaczy przewodniczący Rady Miasta, inicjatywa będzie kontynuowana - jeśli oczywiście młodzi ludzie nadal będą chcieli w niej uczestniczyć. Procedura sprzed dwóch lat zostanie powtórzona. Uczniowie szkół znów wybiorą swoich reprezentantów.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo