MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mnóstwo startów lubuskich sportowców. Mają też bogate plany na majówkę

Robert Gorbat
W świąteczny piątek, 3 maja, biegacze zmierzą się w Gorzowie w VII Biegu Konstytucji 3 Maja. Robert Gorbat
Na przełomie kwietnia i maja lubuscy sportowcy wystartowali w wielu prestiżowych imprezach. Często z sukcesami. Nie będą też próżnowali podczas trwającego właśnie, długiego weekendu majowego.

PIŁKA RĘCZNA

UKS Trójka zagrała awansem w Poznaniu i przegrała
We wtorkowym (30 kwietnia), rozegranym awansem meczu grupy B I ligi mężczyzn UKS Trójka Nowa Sól przegrała w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem 26:33. Po tym spotkaniu nowosolanie zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 pkt. oraz bramkowym bilansem 691:655.

SZACHY

Zielonogórska uczennica brązową medalistką MŚJ
Nina Bos z Akademii Szachowej Zielona Góra została brązową medalistką mistrzostw świata juniorek do lat 8 w szachach szybkich. Zawody odbyły się od 25 do 29 kwietnia w albańskim Durres. Nina jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

KICKBOXING

Trzy medale młodych gorzowian w MP
Juniorzy starsi z gorzowskich klubów wywalczyli trzy medale podczas rozegranych w Węgrowie mistrzostw Polski w formuje K1. Po złote sięgnęli Igor Iżykowski w kategorii do 71 kg i Alan Kozłowski w wadze powyżej 91 kg (obydwaj ze Sportów Walki), a brązowy zdobył Oliwier Jędryczko (Dragon) w kategorii do 67 kg.

KAJAKARSTWO

Wysoka forma parakajakarza Startu Zielona Góra
Mateusz Surwiło ze Startu Zielona Góra zwyciężył we wszystkich połączonych klasach startowych na dystansach 200 i 500 m podczas I Pucharu Polski w parakajakarstwie. Zawodnik ten jeszcze w zeszłym roku wywalczył przepustkę na Igrzyska Paralimpijskie Paryż 2024, a teraz przygotowuje się do mistrzostw świata i mistrzostw Europy, które odbędą się w węgierskim Szeged.

PIŁKA NOŻNA

Zmienna dyspozycja zielonogórskich juniorów
W ramach 26. serii spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-17 Lechia Zielona Góra przegrała u siebie 1:5 z wiceliderem tabeli, Śląskiem Wrocław. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie - ale już przy stanie 0:3 - Marcel Kurek. W kolejnym meczu (zaległym z 25. kolejki) zielonogórzanie odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad GES-em Poznań. Trzy punkty zapewniły gościom gole Marcela Kurka i Dawida Dębskiego.

BIEGI

W piątkowe popołudnie uczczą rocznicę Konstytucji 3 Maja
Na placu Grunwaldzkim w Gorzowie będzie zlokalizowana w piątek (3 maja) linia startu i mety VII Biegu Konstytucji 3 Maja. Dziecięce biegi na dystansach od 150 do 600 m rozpoczną się o godz. 14.30, natomiast start do głównego biegu kobiet i mężczyzn na 3 km nastąpi o 15.00. Biuro zawodów będzie czynne od 13.00 do 14.00.

MINIŻUŻEL

30. rocznica stanowickiego Stowarzyszenia i piknik
W najbliższą sobotę (4 maja) na minitorze żużlowym w Stanowicach (gmina Bogdaniec) odbędzie się o godz. 12.00 uroczyste odsłonięcie tablicy, upamiętniającej 30-lecie działalności miejscowego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sportu. Po części oficjalnej zaplanowano miniżużlowy piknik z udziałem młodych zawodników z Polski i Niemiec.