Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mój nauczyciel czyli powspominajmy szkolne czasy. Kliknij!

Katarzyna Sklepik
MojNauczyciel.pl
MojNauczyciel.pl MojNauczyciel.pl
Mądrzy, cierpliwi, uważni, zabawni, kreatywni, wzbudzający szacunek - krótko mówiąc: najlepsi nauczyciele. Czy czują się należycie docenieni? W piątek, w ramach świętowania Dnia Edukacji Narodowej, w sieci zaczął działać MojNauczyciel.pl - serwis, w którym będzie można umieścić i znaleźć wiele ciepłych słów i historii o dobrych, szanowanych, ciekawych pedagogach. Każdy może za jego pośrednictwem podzielić się wspomnieniem czy historią o swoim mistrzu.

- 85 procent mnie składa się z tego, co wziąłem ze swoich nauczycieli - mówi w jednym z umieszczonych na stronie filmów reżyser Marek Piwowski. Inny rozmówca portalu - aktor Piotr Adamczyk, który sam w sobie odkrył pewne pedagogiczne zacięcie jest przekonany, że najlepszy nauczyciel to ten, który "sprawia, byśmy uwierzyli w to, że sami jesteśmy kowalami swojego losu, że wszystko jest możliwe." Trudno się z nim nie zgodzić.

Wielu z nas na pewno miało szczęście spotkać na swojej drodze kogoś takiego - kogoś, kto w porę odkrył nasz talent, kto ukazał nam nieznany zupełnie świat, kto zmienił nasze podejście do życia. Do teraz nie było miejsca, w którym można by im było za to podziękować, uhonorować ich za kreatywność, wiedzę i profesjonalizm. Czas to zmienić!

- Jest w Polsce wielu wybitnych pedagogów, takich naszych cichych bohaterów dnia codziennego - mówi Marta Moksa, prowadząca projekt -Zasługują na to, by o nich mówić, by pokazać choć częściowo ich nowatorskie metody. Albo zwyczajnie - by mogli usłyszeć słowo "dziękuję". Wierzymy, że akcja Mój Nauczyciel może zmienić sposób mówienia o polskiej edukacji, ale i dowartościować tych, którzy naprawdę na to zasługują.

Serwis ruszył oficjalnie 12 października. W swej istocie ma być portalem społecznościowym - zawartość będą tworzyli obecni i byli uczniowie. Każdy może opowiedzieć o swoim nauczycielu w całkowicie dowolnej formie: można napisać kilka słów, można nagrać krótki film i go wrzucić do serwisu, można wreszcie przygotować galerię zdjęć. Najważniejszy jest przekaz.

- Chcemy uniknąć patosu. Na naszej stronce jest już na przykład zabawny filmik o ciekawej metodzie odpytywania uczniów przez Janusza Mrozkowiaka z Wolsztyna. O to dokładnie nam chodzi - żeby każdy w bardziej lub mniej młodzieńczy sposób pokazał nam nauczyciela, który sprawia lub sprawił, że zachciało mu się uczyć - dodaje Marta Moksa.

Najciekawsze historie i sylwetki przedstawiane będą także na łamach dodatku Junior Media Tygodnik Młodych w lokalnych mediach wydawnictwa Polskapresse.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski