„Mój rodzinny portret” - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży!

Materiał informacyjny Urzędu Statystycznego w Poznaniu
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat w większości krajów na świecie. Pozwala odpowiedzieć na pytania: ilu nas jest, kim jesteśmy, jak żyjemy? Daje możliwość dokonywania bilansów i porównań, w tym międzynarodowych w zakresie liczby ludności, struktury demograficznej, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, aktywności zawodowej, liczby i składu rodzin, warunków mieszkaniowych.

Udział w NSP 2021, podobnie jak w poprzednich spisach jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, niezależnie od obywatelstwa oraz obywateli polskich zamieszkałych za granicą, ale w Polsce zameldowanych. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis przez internet na stronie spis.gov.pl (formularz można wypełnić samodzielnie lub z pomocą pracowników w gminnych punktach spisowych). Uruchomione zostały także inne metody: „spisz się przez telefon” dostępną pod numerem infolinii 22 279 99 99, poprzez rachmistrza telefonicznego (dzwoni z numeru infolinii lub z numeru 22 828 88 88) lub poprzez rachmistrza, który odwiedzi nas w domu. Można skorzystać z licznych mobilnych punktów spisowych uruchamianych w całym województwie.

Z danych przekazanych w Narodowym Spisie Powszechnym korzystać będą przede wszystkim urzędy gmin, planując między innymi zapotrzebowanie na żłóbki, przedszkola i szkoły, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Z danych uzyskanych w spisie będziemy korzystać wszyscy. Zatem spiszmy się, bo – Liczy się Każdy!

KONKURS

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, zapraszamy do udziału w konkursie pod tytułem „Mój rodzinny portret”, który polega na przygotowaniu drzewa genealogicznego rodziny w dowolnej technice i nadesłaniu do 5 zdjęć pracy.

Uczestnicy Konkursu będą podzieleni na 2 grupy wiekowe:

grupa wiekowa 5-9 lat - praca powinna uwzględniać co najmniej 3 pokolenia

grupa wiekowa 10-15 lat – praca powinna uwzględniać co najmniej 4 pokolenia

Mile widziane będą prace rodzinne z wykorzystaniem zdolności plastycznych wszystkich członków rodziny. Organizowany konkurs ma na celu integracje, ale również promowanie rodzinnego spędzania czasu wolnego, zainteresowanie historią swojej rodziny, propagowanie świadomości wartości rodziny i rozwijanie inwencji twórczej dzieci.

Ze względu na ochronę danych osobowych nadesłane prace nie mogą zawierać zdjęć fotograficznych żyjących lub zmarłych członków rodziny.

Konkurs trwa od 24 sierpnia do 13 września br. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą przesyłać swoje prace, za pomocą poniższych formularzy konkursowych:

grupa wiekowa 5-9 lat

grupa wiekowa 10-15 lat

Autorzy zwycięskich prac otrzymają wiele cennych nagród:

grupa wiekowa 5-9 lat – 10 zestawów składających się z: smartwatcha, powerbanka i myszki,

grupa wiekowa 10-15 lat – 10 zestawów składających się z: słuchawek, powerbanka i myszki.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj: Regulamin

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 20.09.2021 r., a jego wyniki zostaną opublikowane w tym samym dniu na łamach Serwisu.

Czekamy na Wasze prace!

Dodaj ogłoszenie