„Mój rodzinny portret” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży!

Materiał informacyjny Urząd Statystyczny w Poznaniu
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat w większości krajów na świecie. Pozwala odpowiedzieć na pytania: ilu nas jest, kim jesteśmy, jak żyjemy? Daje możliwość dokonywania bilansów i porównań, w tym międzynarodowych w zakresie liczby ludności, struktury demograficznej, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, aktywności zawodowej, liczby i składu rodzin, warunków mieszkaniowych.

Udział w NSP 2021, podobnie jak w poprzednich spisach jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, niezależnie od obywatelstwa oraz obywateli polskich zamieszkałych za granicą, ale w Polsce zameldowanych. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis przez internet na stronie spis.gov.pl (formularz można wypełnić samodzielnie lub z pomocą pracowników w gminnych punktach spisowych). Uruchomione zostały także inne metody: „spisz się przez telefon” dostępną pod numerem infolinii 22 279 99 99, poprzez rachmistrza telefonicznego (dzwoni z numeru infolinii lub z numeru 22 828 88 88) lub poprzez rachmistrza, który odwiedzi nas w domu. Można skorzystać z licznych mobilnych punktów spisowych uruchamianych w całym województwie.

Z danych przekazanych w Narodowym Spisie Powszechnym korzystać będą przede wszystkim urzędy gmin, planując między innymi zapotrzebowanie na żłóbki, przedszkola i szkoły, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Z danych uzyskanych w spisie będziemy korzystać wszyscy. Zatem spiszmy się, bo – Liczy się Każdy!

WYNIKI KONKURSU
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Mój rodzinny portret” został rozstrzygnięty! Polegał on na przygotowaniu drzewa genealogicznego rodziny w dowolnej technice i nadesłaniu do 5 zdjęć pracy. Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was piękne i oryginalne rodzinne drzewa genealogiczne. Nagrodzone prace można obejrzeć w galerii poniżej.

Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców naszego regionu do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić ich uwagę na jego istotną rolę w kształtowaniu ich przyszłości oraz przyszłości kolejnych pokoleń.

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na prace konkursowe. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięzców konkursu. Dla przypomnienia, prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla dzieci 5- 9 lat, a druga dla uczestników – od 10 do 15 lat.

Oto lista zwycięzców ( podana kolejność alfabetyczna):
Kategoria 5-9 lat
Aniela Gembalska
Emil Hewczuk
Hubert Janas
Natasza Kaiser
Wojciech Kreczmer
Igor Milinowicz
Bruno Rozwadowski
Lena Rutkowska
Małgorzata Tecław
Miłosz Tecław

Kategoria 10-15 lat
Tomasz Adamek
Piotr Brodziak
Natalia Dragunajtis
Aleksander Kaiser
Anastazja Kapała
Patryk Kreczmer – Sobkowiak
Kacper Meller
Weronika Obszyńska
Tymon Rutkowski
Adrianna Wojtczak

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Skontaktujemy się w celu przekazania nagród!Pozostałym uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i oryginalne prace!
Do każdego dziecka, biorącego udział w konkursie, dotrą gadżety NSP 2021!

Dodaj ogłoszenie