Monika Michalik z Grunwaldu Poznań bez medalu na zapaśniczych ME w fińskim Vantaa!

Monika Michalik jest najbardziej utytułowaną polską zapaśniczką, ale tym razem nie stanęła na podium mistrzowskiej imprezy Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Zapaśniczka Grunwaldu Poznań, Monika Michalik, nie wywalczyła w fińskim Vantaa swojego dziesiątego medalu na mistrzostwach Europy.

34-letnia zawodniczka przegrała w piątek pierwszą walkę z Rosjanką Inną Trażukową 2:6. Miałaby szansę powalczyć jeszcze o brąz, gdyby jej rywalka wygrała kolejny pojedynek. Niestety Rosjanka przegrała z Julią Tkacz-Ostapczuk i szansa na kolejne podium przepadła.

Tytuł mistrzowski obroniła w wadze 63 kg Łotyszka Anastasia Grigoriewa, która rok temu w finale w Tbilisi wygrała z poznanianką. Tym razem w decydującej walce zmierzyła się z Białorusinką Marią Mamaszczuk. Brązowe krążki przypadły w udziale Tkacz-Ostapczuk i Dżananie Manolowej z Bułgarii. Bez powodzenia walczyła w piątek również Patrycja Howis w wadze 75 kg. Zawodniczka AZSA WF Warszawa uległa Rosjance Jekaterinie Bukinie 4:12.

W niedzielę z kolei na macie w Vantaa wystąpi w stylu klasycznym w wadze 80 kg młodszy brat Michalik, Tadeusz. Dla zawodnika Sobieskiego Poznań będzie to debiut w imprezie takiej rangi. 23-letni zapaśnik nie jest jednak bez szans w walce o najwyższe laury, ponieważ przed mistrzostwami zajmował szóste miejsce w światowym rankingu.