Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mosina: Zdaniem nadzoru budowlanego wieża widokowa jest bezpieczna

TR
- Jest bezpieczna - taką "diagnozę" wieży widokowej w Mosinie wystawili inspektorzy z nadzoru budowlanego. Alarm, który wszczął zastępca burmistrza Lubonia, Marian Walny, okazał się więc na wyrost.

O tym, że niedawno postawiona wieża widokowa w Mosinie jest niebezpieczna zastępca burmistrza Lubonia donosił w piśmie do burmistrz Mosiny Zofii Springer, Ministerstwa Środowiska i inspekcji pracy.

CZYTAJ TEŻ:
MOSINA: WIEŻA WIDOKOWA DLA TURYSTÓW
LUBOŃ DONIÓSŁ NA WIEŻĘ WIDOKOWĄ

Urzędnicy poważnie potraktowali jego sygnał, tyle że do kontroli nie zostali wywołani akurat adresaci, tylko inspektorzy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Sprawdzili wieżę. Alarm, na szczęście, okazał się fałszywy.

- Poza drobnymi usterkami, stan techniczny wieży jest dobry - mówi Radosław Zieleziński, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla powiatu poznańskiego. - Na pewno nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia jej użytkowników.

Wejście na wieżę jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że nie robi się tego na przykład pod wpływem alkoholu. Upadek z wieży w takim stanie nie będzie jednak świadczył o tym, że konstrukcja jest niebezpieczna.

- W tym przypadku nie zachodzi dostępność konieczna, jak w przypadku budynków użyteczności publicznej - tłumaczy Zieleziński. - Z tego typu obiektów można korzystać, ale nie ma przymusu.

Po całej sprawie pozostał jednak w Mosinie niesmak. Nie byłoby go, gdyby pismo w sprawie wieży trafiło tylko na biurko burmistrz Zofii Springer. O jedno biurko trafił jednak za daleko.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski