Motyle z hospicjum na Starym Rynku

  Motyle z hospicjum na Starym Rynku

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Motyle z hospicjum na Starym Rynku

  Motyle z hospicjum na Starym Rynku ©Waldemar Wylegalski

  Koncerty, wystąpienia, a przede wszystkim podziękowania dla wolontariuszy, którzy w ostatnim czasie pomagali w działalności Hospicjum Palium. To wszystko czeka na poznaniaków w sobotę na Starym Rynku.
  Motyle z hospicjum na Starym Rynku

  Motyle z hospicjum na Starym Rynku ©Waldemar Wylegalski

  Już od godz. 12.15 członkowie „Motylego Wolontariatu” będą uświadamiać mieszkańcom jak ważnym i potrzebnym miejscem jest hospicjum. Zrobią to oczywiście za pomocą przekazywania charakterystycznych motyli.

  Na rynku nie zabraknie także prof. Jacka Łuczaka, twórcy Hospicjum Palium. O godz. 14 otworzy on nową kampanię „Skrzydła do pary”. Została ona zorganizowana, ponieważ potrzebna jest pomoc w rozbudowie hospicjum. Profesor podziękuje także młodym „Motylim wolontariuszom” za całą pracę wykonaną przez nich w tym roku szkolnym.

  Oprócz prof. Łuczaka pojawi się także Michał Łuczak, jego syn. W sobotę będzie on obchodził okrągłe, 30 urodziny. Od dwóch lat walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym. W marcu jego rodzina apelowała o pomoc w zbiórce pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację. Swoją obecnością chce podziękować z pomoc.

  W mijającym roku szkolnym w pomoc Hospicjum Palium zaangażowało się 60 szkół

  O godz. 17 rozpoczną się koncerty przygotowane przez poznańskich studentów. Łącznie będzie ich aż czternaście! Każdy ma być inny i dedykowany pacjentom hospicjum. Szczególnie upamiętniony zostanie w sobotę Jędrzej Paluszczak, młody pacjent hospicjum. Niestety przegrał on walkę z chorobą, ale swoją działalnością pomógł tej instytucji, a jego ostatnią wolą było przekazanie na rzecz Hospicjum Palium wsparcia finansowego.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo