MPK Poznań: Dziki parking na ul. Wrzoska utrudnia autobusom...

  MPK Poznań: Dziki parking na ul. Wrzoska utrudnia autobusom linii 183 i pasażerom dojazd do szpitali

  Zdjęcie autora materiału

  Agnieszka Mozolewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele poznańskiej straży miejskiej twierdzą, że utrudnienia w ruchu na ul. Wrzoska wiążą się z rozpoczęciem budowy nowego szpitala dziecię
  1/8
  przejdź do galerii

  Przedstawiciele poznańskiej straży miejskiej twierdzą, że utrudnienia w ruchu na ul. Wrzoska wiążą się z rozpoczęciem budowy nowego szpitala dziecięcego. ©Łukasz Gdak

  Ulica Adama Wrzoska od wielu lat jest jednym z poznańskich dzikich parkingów. Od momentu, kiedy ruszyła budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka sytuacja uległa pogorszeniu. Na poboczach ulicy parkuje jeszcze więcej samochodów. Utrudniają one dojazd do przystanku kierowcom autobusu linii 183 i niepotrzebnie wydłużają czas podróży pasażerom.
  Każdego dnia ul. Wrzoska (boczna ulica od ul. Dojazd) jest gęsto zastawiona samochodami. Kierowcy parkują po obu stronach pobocza, na każdym wolnym skrawku miejsca. Dzieje się tak ponieważ jest to droga dojazdowa do dwóch poznańskich szpitali – Szpitala Wojewódzkiego i Szpitala MSWiA. Parkingi przy obu szpitalach są bardzo często zapełnione, dodatkowo za wjazd na teren parkingu pobierana jest opłata, dlatego kierowcy decydują się zostawić samochód poza ogrodzeniem szpitala.

  Czytaj też: Projekt Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka jest już gotowy, budowa może rozpocząć się w połowie tego roku [WIZUALIZACJE]

  Parkując na poboczu, kierowcy niszczą trawnik, blokują przejście dla pieszych (część ulicy nie ma chodnika) i przede wszystkim utrudniają przejazd kierowcom autobusów.
  Na ulicy Wrzoska mieści się przystanek linii 183 (dawniej 83). Sama ulica jest wąska, co już utrudnia autobusom wjazd, a źle zaparkowane samochody często go uniemożliwiają. Kierowcy muszą zwolnić lub czekać aż właściciel przestawi swój samochód, co wydłuża czas przejazdu autobusu.

  – Bardzo mnie takie sytuacje denerwowały. Zdarzało się, że staliśmy tam po kilka minut albo trzeba było wzywać nadzór ruchu – mówi pani Agnieszka Węglewska, do niedawna kierowca linii nr 83.
  Zobacz galerię
  Przedstawiciele poznańskiej straży miejskiej twierdzą, że utrudnienia w ruchu na ul. Wrzoska wiążą się z rozpoczęciem budowy nowego szpitala dziecięcego.

  – Faktycznie, na drodze dojazdowej do szpitala MSW od niedawna występują utrudnienia dla kierowców, którzy chcą zaparkować w tym rejonie. Utrudnienia powstały wraz z wprowadzoną nową organizacją ruchu na tym terenie – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej w Poznaniu.

  Czytaj też: 27. finał WOŚP w Poznaniu: Wolontariat, sztaby i aukcje charytatywne [SPRAWDŹ]

  Po rozpoczęciu budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka na sąsiedniej działce, oprócz samochodów pacjentów pojawiły się samochody budowlańców. Początkowy odcinek ul. Wrzoska stał się drogą dojazdową dla zaopatrzenia budowy. Zlikwidowano przez to wiele miejsc postojowych co zmusza kierowców do parkowania na poboczach ulicy.

  Rozwiązaniem problemu w dłuższej perspektywie mogłoby być wybudowanie nowego parkingu. 425 nowych miejsc parkingowych ma powstać przy Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Póki co rozwiązaniem może być wprowadzenie nowej organizacji ruchu na ul. Wrzoska i kontrolowanie sytuacji przez straż miejską i policję.

  - Jeszcze dzisiaj będziemy tam na miejscu i sprawdzimy jakie jest oznakowanie dróg i w jaki sposób można będzie interweniować w razie np. blokowania przejazdu komunikacji miejskiej – zapewnia rzecznik poznańskiej straży miejskiej.


  POLECAMY:
  ZOBACZ TEŻ: Wzmożone kontrole escape roomów w całym kraju - kilkadziesiąt już zamkniętych


  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Debile

  xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Problemem jest płatny parking przy szpitalu a nie kierowcy. okradają nas na każdym kroku nawet jak chcemy stanąć na 5 minut i pójść odwiedzić chorego. PATOLOGIA!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  samochodoza

  Poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  dzbany samochodowe do plaga. wszystko rozjadą, wszystko zablokują, bo najwazniejsze by zaparkować jak najbliżej miejsca docelowego. dzbany i egoiści. a SM powinna ich wszystkich wywieźć lawetami, a...rozwiń całość

  dzbany samochodowe do plaga. wszystko rozjadą, wszystko zablokują, bo najwazniejsze by zaparkować jak najbliżej miejsca docelowego. dzbany i egoiści. a SM powinna ich wszystkich wywieźć lawetami, a c orobi? nic nie robi jak zwykle. ostatnio się chwalili ile razy korzystali z lawety w zeszłym roku. smiech na sali. więcej w tydzień w warszawie wywożą. dziadostwo cholernezwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakim

  prawem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  używasz nicku Poznańczyk? Hańbisz ich tylko!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzeba myśleć.

  @ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Trzeba myśleć projektując czy adaptują bydynki, że jeżdzimy samochodami. Dojeżdżają również odwiedzaiący z innych miast. Przykład ? Ulubione miejsce municypalnych to np. Jackowskieg/polna szpital...rozwiń całość

  Trzeba myśleć projektując czy adaptują bydynki, że jeżdzimy samochodami. Dojeżdżają również odwiedzaiący z innych miast. Przykład ? Ulubione miejsce municypalnych to np. Jackowskieg/polna szpital położniczy.zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY