Linia tramwajowa nr 4 będzie kursować codziennie przez cały dzień, a wszystkie linie tramwajowe będą miały skorygowane rozkłady w związku z wydłużeniem godzin szczytu popołudniowego – od godz. 13.00 do godz. 18.00.
Na trasy wrócą autobusy 145, 194, 232 i 235, a linia 157 funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia przez cały dzień.
W sobotę, 30 maja natomiast reaktywowana będzie linia autobusowa 144, która kursować będzie we wszystkie dni tygodnia. Równolegle zmieni się przebieg trasy linii 146, tak, aby obie linie dowoziły pasażerów do przystanku PST „Kurpińskiego”. „146tka” pojedzie zatem na trasie Boranta - Naramowicka – Łużycka – Stoińskiego – Wiechowicza – Szeligowskiego – Szymanowskiego - … - Strzeszyn, a na ulicy Szeligowskiego jej autobusy będą obsługiwać przystanki „Szeligowskiego I” położone przy drodze osiedlowej między osiedlami Śmiałego a Batorego.
Z kolei na linii 237 od nocy z 1 na 2 czerwca wracają kursy w relacji Starołęka- Główna – co 30 minut, także z przystankiem „Politechnika”.
Trzeba zwrócić też uwagę na zmiany na trasie autobusów linii 151, 167 i 911, obowiązujące od soboty 30 maja: pojadą one na odcinku między przystankami „Wilczak” a „Naramowice” trasą objazdową – ulicami Słowiańską, Murawa i Lechicką w obu kierunkach i ominą przystanki „Naramowicka/Serbska”, „Włodarska” i „Naramowicka”. Będą za to stawać na wszystkich przystankach na trasie, czyli „Wójtowska”, „Os. Pod Lipami”, „Rondo Solidarności”, „Os. Kosmonautów” i „Os. Wichrowe Wzgórze”.
MPK zapowiada, że na stałe trasy wrócą też autobusy linii 201, 178 (od soboty 30 maja) i 248 (od nocy z 29 na 30 maja).
Sprawdź też:
- Oszuści i naciągacze poszukiwani przez wielkopolską policję. Rozpoznajesz ich?
- 12 zawodów mężczyzn, które najbardziej odstraszają kobiety
- 20 najbiedniejszych miejscowości w Wielkopolsce
- Taaakie ryby pływają w Jeziorze Maltańskim! [ZDJĘCIA]
- Oni nie odpalili w Lechu. Antyjedenastka obcokrajowców
- Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Horror w parku narodowym. Niedźwiedź zabił małżeństwo i ich psa
- Zamach terrorystyczny w Ankarze. W odwecie Turcja bombarduje kurdyjskich rebeliantów
- Zaprezentowano odzyskane XVIII-wieczne akwarele utracone podczas II wojny światowej
- Meghan Markle będzie kandydować do Senatu USA? W amerykańskiej prasie aż huczy