W dni robocze w godzinach od 6.30 do 19 tramwaje będą kursować co 15 minut, a w pozostałe (oraz w soboty) co 20 minut. Taki sam rozkład jazdy będzie obowiązywał w niedziele i święta - kursy do godziny 10 będą się odbywać co 30 minut, a później co 20 minut.
Ponadto na dwa miesiące zostaną zawieszone linie 3,11 i 25. Aby zmiana nie komplikowała życia mieszkańcom, zmienione zostaną trasy linii 14 oraz 18.
"Czternastka" pojedzie z os. Sobieskiego, przez Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Głogowską do zajezdni. Z kolei tramwaj linii 18, będzie pokonywał trasę z Franowa przez Jana Pawła II, Królowej Jadwigi i dalej przez Matyi i Głogowską również do zajezdni.
Zmiany nie ominą też pasażerów autobusów. Linie 51,54, 63, 64, 68, 69, 74, 82, 90, 91 i 93 od poniedziałku do piątku będą kursować co 15 minut. A linia nr 46 od godziny 9 do 16 będzie kursować do pętli Strzeszynek. Dodatkowo autobus nr 60 nie pojedzie do pętli Safony, a 89 i 94 do przystanku Starołęka Wielka.
Sezonowe autobusy pojawią się z kolei na linii 95, a linia 98 w dni robocze będzie kursować co 25 minut - kursy do Radojewa uruchamiane będą tylko w porannym (6 - 9.30) i popołudniowym szczycie (14 - 17:30).
Oprócz tego według nowego rozkładu pojadą też autobusy linii: 614, 701, 718, 719, 902 oraz 907.
Od 1 lipca w Kiekrzu pojawi się też nowy przystanek autobusowy - na ulicy Chojnickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Wilków Morskich.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?