Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MPK Poznań: Pies w autobusie - nigdy nie pozwól mu siadać na obręczy przegubowca, bo zrobi sobie krzywdę

Zenon Kubiak
Zenon Kubiak
Jeśli pies usiądzie na środku autobusu przegubowego sierść może zostać wciągnięta przez stalowe panele.
Jeśli pies usiądzie na środku autobusu przegubowego sierść może zostać wciągnięta przez stalowe panele. Paweł F. Matysiak
Zwierzęta domowe można przewozić poznańskimi tramwajami i autobusami. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko pozostałym pasażerom, ale także naszym pupilom. Jeden z kierowców MPK przytacza przypadek, gdy w trakcie jazdy jednemu z psów stalowe panele zainstalowane w autobusie wyrwały sierść ze skóry.

Regulamin Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego zezwala pasażerom na przewożenie ze sobą zwierząt domowych. Co ważne, nie trzeba kasować dodatkowego biletu za psa czy kota. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy zwierzęta przewozić w sposób niezagrażający bezpieczeństwu i porządkowi w pojeździe, a także - niestwarzający możliwości wyrządzenia szkody, nieprzeszkadzający współpasażerom i nienarażający ich na niewygody.

- Zwierzę nie powinno np. utrudniać innym pasażerom przejścia, nie można także dopuścić do sytuacji, w której mogłoby np. zabrudzić odzież podróżnego. Przykłady można mnożyć. Przewożąc zwierzę zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem i dbałością o komfort jego oraz współpasażerów - zwraca uwagę ZTM.

"Zwierzęta domowe uciążliwe dla pasażerów (np. z powodu hałasu, zapachu itp.) mogą być przewożone pod warunkiem, że zostały umieszczone w odpowiednim pojemniku (np. w koszu, skrzynce, klatce), zapewniającym odizolowanie zwierzęcia od pasażerów" - mówi jeden z punktów regulaminu.

Szczególne wymagania dotyczą psów, które mogą być przewożone autobusami i tramwajami tylko pod warunkiem, że są trzymane na smyczy i mają nałożony kaganiec. Nie powinny też oczywiście zajmować miejsc siedzących.

Sprawdź też:

Najczęściej właściciele psów wraz ze swoim pupilem zajmują miejsce na środku pojazdu, gdzie z powodu braku siedzisk, jest najwięcej miejsca. Nie należy jednak tego robić w autobusach przegubowych. Dlaczego? Kierowca MPK Poznań, który prowadzi fanpage "Poznańska Limuzyna" przytacza dość przerażającą historię, która to wyjaśnia.

- Tylko raz byłem świadkiem wypadku z udziałem psa, który siedział na "obręczy" przeguba. Przy skręcie sierść zwierzaka została wciągnięta między stalowe panele, dosłownie żywcem wyrwana ze skóry. Mnóstwo krzyku i krwi. Średnio przyjemny widok. Zwróćcie uwagę na ten szczegół, gdy będziecie podróżować ze zwierzęciem! - ostrzega kierowca.

Zobacz też:

W ubiegłym roku Poznań dopłacił do komunikacji miejskiej prawie 332 mln zł. Prezydent Jacek Jaśkowiak twierdzi, że w obecnej sytuacji finansowej miasto nie może jeszcze więcej dokładać do transportu. I już jesienią zapowiedział podwyżki cen biletów na MPK Poznań. Mają wejść w życie 1 lipca. Ile zapłacimy? Przejdź dalej i sprawdź --->

Podwyżki cen biletów w 2020 roku. Zobacz, ile zapłacimy od 1 lipca!

Poród na przystanku, pasażer, który wsiadł do tramwaju obłożony cebulą, bo słyszał, że w czasie mrozów trzeba ubierać się "na cebulkę", szaleniec porywający autobus - w dziejach MPK nie brakuje zdarzeń czasem śmiesznych, czasem wzruszających, a czasem strasznych. Zobaczcie w galerii 15 nietypowych zdarzeń, do których doszło w tramwajach, autobusach i na przystankach ----->

15 nietypowych zdarzeń, które spotkały pasażerów MPK Poznań

Sprawdź też:

Nieuleczalnie chory pies mógł przez jeden dzień służyć w policji - zobacz wideo:

źródło: STORYFUL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski