Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MPK Poznań przenosi Biuro Rzeczy Znalezionych. Co w tramwajach i autobusach gubią poznaniacy?

BLD
Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych MPK trafiają pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach rzeczy.
Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych MPK trafiają pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach rzeczy. Robert Woźniak
Biuro Rzeczy Znalezionych MPK zmieniło lokalizację. Obecnie znajduje się w dawnym punkcie sprzedaży biletów, w budynku przy ul. Głogowskiej 133.

Jak informuje MPK, zmieniono nie tylko adres Biura Rzeczy Znalezionych (teraz znajduje się przy ul. Głogowskiej 133), ale także wprowadzono nowe, przejrzyste zasady postępowania z rzeczami znalezionymi w autobusach czy tramwajach.

- Każdego dnia do Biura Rzeczy Znalezionych MPK trafiają pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach rzeczy. Najczęściej to klucze, parasolki, rękawiczki i czapki, dziecięce maskotki. Zdarza się, że ktoś zgubi telefon lub książkę. Nierzadko odnajdywane są także worki i torby z odzieżą sportową, narzędzia w walizkach, a czasem nawet duże torby podróżne. Od początku 2020 roku Biuro zanotowało ok. 70 przyjęć różnego rodzaju rzeczy pozostawionych w pojazdach - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Gdzie można szukać zguby? W pierwszej kolejności warto zwrócić się z pytaniem do Punktu Nadzoru Ruchu, który znajduje się przy pętli, na której kurs kończy pojazd, którym podróżowaliśmy. - Istnieje możliwość, że po zakończeniu kursu właśnie tam trafiła odnaleziona rzecz - tłumaczy rzecznik.

Odbiór zguby w Punkcie Nadzoru Ruchu jest jednak możliwy jedynie w dniu znalezienia rzeczy, obowiązuje przy tym zasada, aby poszukujący zguby okazał dowód tożsamości i dokładnie opisał poszukiwaną przez siebie rzecz oraz okoliczności jej zgubienia. W dalszej kolejności znalezione rzeczy przekazywane są do Biura Rzeczy Znalezionych MPK.

Zobacz też: MPK Poznań: Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej mają obowiązywać od 1 lipca. Ile zapłacimy?

Jeśli w pojeździe komunikacji miejskiej znajdziemy cudzą rzecz, możemy oddać ja prowadzącemu pojazd. Jeżeli pasażer zażąda znaleźnego, bądź pisemnego potwierdzenia przekazania rzeczy – kierowca lub motorniczy poprosi go o odniesienie przedmiotu do Biura Rzeczy Znalezionych MPK i dopełnienie tam stosownych formalności. Warto pamiętać, że w przypadku odnalezienia zwierząt wzywana jest straż miejska.

Z kolei w przypadku znalezienia rzeczy wzbudzającej podejrzenia (np. torba podroż, plecak, walizka) kierowca bądź motorniczy powinien zatrzymać pojazd w miejscu, gdzie nie zagraża to bezpieczeństwu. Pasażerowie będą musieli wtedy wysiąść (zabierając przy tym swoje rzeczy) i odejść w bezpieczne miejsce. - O możliwości kontynuacji kursu będzie – w takiej sytuacji – decydować wezwana na miejsce policja - informuje Agnieszka Smogulecka.

MPK zwraca uwagę, że biuro nie przyjmie artykułów spożywczych i łatwo psujących się, a także niebezpiecznych, łatwopalnych, żrących i takich, których posiadanie wymaga pozwolenia.

Sprawdź też:

Z kolei znalezione dowody osobiste lub paszporty zostają niezwłocznie przekazywane są do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Po co najmniej trzech dniach przechowywania w Biurze Rzeczy Znalezionych, dokumenty, które nie posiadają adresu zamieszkania odesłane będą do jednostek, które wydały dokument. Kosztowności, gotówka w kwocie powyżej 100 zł, rzeczy o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej przekazane oraz pozostałe rzeczy o wartości powyżej 100 zł zostaną do Miejskiego Biura Rzeczy Znalezionych - wyjaśnia rzecznik.

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK Poznań mieści się przy ul. Głogowskiej 133. Czynne jest we wtorki i piątki w godzinach od 10.00 do 14.00. Telefon: 61 839 60 03.

Stałe Punkty Nadzoru Ruchu (czynne zazwyczaj w godzinach od 6 do 22.30 – w zależności od Punktu) znajdują się przy pętlach/dworcach: Dębiec (tramwajowy), dworzec PKP (autobusowy), Franowo (tramwajowy), Górczyn (autobusowy i tramwajowy), Ogrody (tramwajowy), Rataje (autobusowy), Sobieskiego (autobusowy i tramwajowy), Starołęka (tramwajowy), Śródka (autobusowy).

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski