Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MPK Poznań: Zguby w komunikacji miejskiej. Przekazać motorniczemu czy odnieść do biura rzeczy znalezionych?

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Jak zachować się, kiedy znajdziemy cudzą rzecz w tramwaju lub autobusie? Motorniczy czy kierowca nie ma obowiązku przyjmowania zgub.
Jak zachować się, kiedy znajdziemy cudzą rzecz w tramwaju lub autobusie? Motorniczy czy kierowca nie ma obowiązku przyjmowania zgub. Łukasz Gdak
Czapki, plecaki, parasole. Pasażerowie na co dzień zostawiają w autobusach i tramwajach MPK Poznań swoje rzeczy. Jak zachować się w sytuacji, kiedy znajdziemy czyjąś zgubę na kanapie autobusu lub w tramwaju? Powinniśmy oddać ją do biura rzeczy znalezionych czy może przekazać kierowcy lub motorniczemu?

Jak zachować się w sytuacji, kiedy znajdziemy pozostawiony przez kogoś przedmiot?

Znajdując cudzy przedmiot w komunikacji miejskiej, nie zawsze wiemy, jak się zachować. Czy powinniśmy oddać go do biura rzeczy znalezionych, albo do motorniczego, a może powinniśmy go po prostu zostawić. Dodatkowo, często bywa, że motorniczy nie chce przyjąć zguby. Ma do tego prawo czy nie powinien odmawiać?

W poniedziałek na fanpage'u Spotted: MPK Poznań pojawiła się informacja, że jeden z kierowców nie chciał "zaopiekować się" zgubą.

- Kierowca czy motorniczy oczywiście może przyjąć od pasażera zgubę, ale nie ma takiego obowiązku. Bywało sporo sytuacji, kiedy nasi uczciwi pracownicy odnosili znalezione przedmioty. Jesteśmy jednak w trakcie opracowywania procedury dotyczącej rzeczy znalezionych. Wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich oraz policją chcemy ustalić, jak ma wyglądać zwrot zgub - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Podróżowanie tramwajami i autobusami w Poznaniu to prawdziwe wyzwanie! Dlaczego? Przekonacie się o tym, przeglądając zaskakujące zdjęcia z pojazdów MPK Poznań. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

To zadziwia i śmieszy poznaniaków! Oto zaskakujące zdjęcia z...

- Mamy biuro rzeczy znalezionych, które znajduje się przy ulicy Głogowskiej. Tam powinny trafiać rzeczy pozostawione w środkach komunikacji miejskiej - dodaje.

Co zostawiamy w komunikacji miejskiej najczęściej?

W tramwajach i autobusach na co dzień pasażerowie zostawiają mnóstwo swoich rzeczy. Plecaki, klucze albo parasolki to norma. A jakie są najdziwniejsze znaleziska?

- Pasażerowie zostawiają przeróżne rzeczy. Często to zależy od pory roku, jesienią znajdujemy parasolki, zimą - czapki, szaliki, rękawiczki. Zdarzają się jednak dosyć dziwne zguby, jak na przykład prasowalnica do ubrań na kanapie autobusu, nowy zestaw hydrauliczny, czy plecak z mokrymi rzeczami po basenie - wylicza Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Oto 20 słów, które najczęściej używają wszystkie pokolenia poznaniaków. Najpopularniejsze wyrazy z gwary poznańskiej na podstawie badań ankietowych zebrały Anna Piotrowicz i Małgorzata Witaszek-Samborska. "Spośród gwar miejskich polszczyzna mieszkańców Poznania z pewnością należy do tych, które wciąż żyją" - wyjaśniają autorki.Sprawdź TOP 20. Przejdź dalej --->

20 najczęściej używanych słów przez poznaniaków. Zobacz, któ...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski