MŚ 2010 w RPA: Mecz Słowenia - USA 2:2

Redakcja
Nie mają powodu do radości Słoweńcy, którzy zremisowali z Amerykanami w rozgrywce grupy C. Do pierwszej połowy wygrywali 2:0, jednak druga część spotkania nie okazała się dla nich tak łaskawa. W drugiej połowie USA trafiło dwie bramki i spotkanie zakończyło się remisem.

90' Sędzia doliczył 3 minuty.

85' Sędzia z powodu faulu nie uznał gola strzelonego przez Edu (USA).

82' Słowenia traci przewagę! Po golu USA w 82 minucie remis! Pod poprzeczkę trafia Bradley.

80' Tym razem zmiana w USA. Herculez Gomez graz za Oguchiego Onyewu.

69' Kolejne żółte kartki w meczu. Za faul w 69 minucie ukarany został Suler (Słowenia), później jego koledzy Andraz Kirm oraz Bojan Jokić. W międzyczasie na boisko za Zlatana Ljubijankicia wszedł Nejc Pecnik.

48' Gol dla USA! Piłka trafiła do bramki zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W 48 minucie gola strzelił Donovan.

46' Po przerwie w zespole USA nastąpiły dwie zmiany. Za Jose Francisco Torresa na boisko wszedł Maurice Edu, a za Robbiego Findleya wszedł Benny Feilhaber.

42' Kolejna bramka dla Słowenii. W 42 minucie po podaniu Novakovića gola strzelił Ljubijankić. Słowenia prowadzi 2:0.

35' W 35 minucie żółtą kartką został ukarany Bostjan Cesar (Słowenia). Kolejna żółtka kartka (40') powędrowała do Robbiego Findleya.

18' W 18 minucie USA mogło wyrównać wynik. Po strzale Michaela Bradleya piłka poleciała wysoko nad bramką. Trzy minuty później, znowu bezskutecznie, do bramki przedzierał się Landon Donovan.

13' W 13 minucie padł strzał do bramki USA. Słowenia prowadzi 1:0. Pierwszym strzelcą meczu został Birsa, który strzelił gola z 22 metrów.

O godz. 16 rozpoczął się mecz w grupie C Słowenii z USA. W pierwszych minutach szansy nie wykorzystał Zlatan Ljubijankić.

Składy:

Słowenia: 1-Samir Handanovic - 2-Miso Brecko, 4-Marko Suler, 5-Bostjan Cesar, 13-Bojan Jokic -
10-Valter Birsa, 8-Robert Koren, 18-Aleksandar Radosavljevic, 17-Andraz Kirm - 9-Zlatan
Ljubijankic, 11-Milivoje Novakovic.

USA: 1-Tim Howard - 6-Steve Cherundolo, 15-Jay DeMerit, 5-Oguchi Onyewu, 3-Carlos Bocanegra -
10-Landon Donovan, 4-Michael Bradley, 16-Jose Torres, 8-Clint Dempsey - 17-Jozy Altidore, 20-Robbie Findley.

Sędzia: Koman Coulibaly (Mali).

Materiał oryginalny: MŚ 2010 w RPA: Mecz Słowenia - USA 2:2 - Polska Times