ŁŻ
Mamy pierwszego złotego medalistę mistrzostw świata w Pekinie. Na najwyższym stopniu podium stanął w biegu maratońskim Ghirmay Ghebreslassie z Erytrei. Świetnie występ w stolicy Chin rozpoczął też Paweł Fajdek.

Aktualizacja, godz. 17

W finale pchnięcia kulą Paulina Guba zajęła 11. miejsce. Konkurs wygrała Niemka Christina Schwanitz (20,37m).

Do decydującej batalii awansowali w komplecie nasi tyczkarze - Paweł Wojciechowski, Robert Sobera i Piotr Lisek. Wszyscy nasi reprezentanci pokonali poprzeczkę zawieszoną na 5,70m.

Z ósmym czasem do półfinału biegu na 400m z kolei awansował zawodnik SKLA Sopot, Patryk Dobek (48,94). Szanse na awans do finału Polak na pewno ma spore.

Cztery konkurencje w siedmioboju ma za sobą Karolina Tymińska. Polka jak na razie plasuje się na odległym, 24. miejscu. Przypomnijmy, cztery lata temu, na mistrzostwach świata w Daegu, Tymińska zajęła 4 lokatę.

Wcześniej pisaliśmy:

Ghirmay Ghebreslassie zaskoczył wszystkich. W Pekinie nie był nawet wymieniany w gronie faworytów biegu. Tymczasem zaledwie 19-letni zawodnik z Erytrei osiągnął swój największy sukces w karierze. Co więcej, zdobył dla swojego kraju pierwszy medal z najcenniejszego kruszcu w historii mistrzostw świata w lekkoatletyce.

MŚ 2015 w Pekinie: Oto największe, polskie nadzieje medalowe!

Polskich fanów królowej sportu najbardziej interesują jednak występy naszych lekkoatletów. W sobotę w kole pojawił się między innymi Paweł Fajdek, czyli murowany kandydat do złotego medalu w Pekinie. Polak na wielkim luzie awansował do finału wygrywając eliminacje z wynikiem 78,38m.

Wiele optymizmu w serca kibiców wlał też drugi z naszym reprezentantów w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który był w eliminacjach czwarty (76,72).

Do kolejnej rundy awansowali też 800-metrowcy, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, Paulina Guba w pchnięciu kulą, Renata Pliś, Sofia Ennaoui i Angelika Cichocka w biegu na 1500m.

Lewandowski o MŚ: Przyjeżdżamy tu jak na wojnę, brakuje tylko pistoletów

PZLA/x-news

Szukasz więcej sportowych emocji?

POLUB NAS NA FACEBOOKU!">POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Materiał oryginalny: MŚ 2015 w Pekinie: Pierwsze medale już rozdane. Jest sensacja! Jak poradzili sobie Polacy? [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki