• Alli uprzedzony w dojściu do piłki w polu karnym. Ciągle bez strzału ze strony Anglii

• Bezpośrednie uderzenie Trippiera z rzutu wolnego. Niecelna próba Anglika

• Marcus Rashford zmienił Raheema Sterlinga

• Rzut wolny dla Anglików op faulu na Harrym Kane

• Dośrodkowanie w pole karne Tunezji. Dynamiczna akcja, ale strzałów jak nie było tak nie ma.

• Maaloul po tym ja dostał piłka z bliskiej odległości zbija się z bólu na murawie. Chwila przerwy za nami

• Słupek po strzale Lingarda. Ogromny błąd stoperów Tunezji, zbyt pochopnie wyszedł ich bramkarz. Anglik stanął własciwie przed pustą bramką. Zabrakło szczęścia

• Young dośrodkował z rzutu rożnego i piłka przefrunęła nad polem karnym. Trochę zamieszania na prawej stronie, strzał, ale spokojnie złapał golkiper Tunezji

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał Stonesa. Piłka wybita za linię końcową

• Tym razem obyło sie bez strzału. Piłka wciąż nie opuszcza jednak połowy Tunezji

• Lingard przewrócony na połowie przeciwnika i znowu będziemy mieć rzut wolny dla Anglii

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ogromny chaos w polu karnym Tunezji. Bronili praktycznie całą jedenastką, we czterech stali na linii bramkowej, ale osiągnęli sukces. Gola nie ma.

• Young faulowany po lewej stronie i będzie rzut wolny dla Anglii

• Strata Maguire'a i Tunezyjczycy wyszli z kontratakiem. Stracili jednak piłkę w polu karnym rywala

• GOL! Ferjani Sassi strzałem przy samym słupku zamienia jedenastkę na bramkę. Bardzo blisko interwencji był Pickford

• Kyle Walker obejrzał jeszcze żółtą kartkę

• Środkiem przeszli pod pole karne Tunezyjczycy. Tam wymieniali podania, aż dośrodkowanie w pole karne. Walker faulował i będzie jedenastka!

• Trippier dośrodkował z rzutu wolnego, głową uderzał Maguire. Prosto w ręce bramkarza.

• Wysoki pressing Tunezji, Anglicy coraz częściej mają problemy z wyjściem z połowy. Po dobrym początku, przeżywają słabszy okres

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Anglicy bez problemu oddalili niebezpieczeństwo.

• Tunezyjczycy więcej czasu spędzają na połowie przeciwnika, ale nie mogą przebić sie w pole karne. Uderzają z dystansu, tak jak teraz Sassi. Będzie korner

• Pickford na posterunku. Uprzedził rywali w dojściu do długiej wrzutki w pole karne.

• Yonug dośrodkował pod bramkę, ale strzał Lingarda niecelny. Nie opanował piłki przed uderzeniem

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Anglii okazało się zbyt mocne. Do piłki doszedł Sliti i mocno uderzył na bramkę. Nad poprzeczką

• Dobry powrót Alliego. Zatrzymał rajd jednego z rywali i wybił piłkę za linię końcową

• Sporo dzieje się w środku pola, znacznie mniej pod bramkami. Minęło 20 minut, a Pickford nie miał jeszcze szansy zaprezentować swoich umiejętności. Anglia stroną przeważającą

• Anglicy ponownie w ofensywie. Strzał z dystansu Hendersona[ i od bramki wznowią Tunezyjczycy

• Mouez Hassen opuścił już murawę. Zamiast niego na boisku Farouk Ben Mustapha

• Hassne ponownie leży na murawie. Rozgrzewa się rezerwowy bramkarz Tunezji

• GOL! Harry Kane dobił z najbliższej odległości strzał Stonesa i dał prowadzenie Anglikom. Wcześniej dobre dośrodkowanie z kornera autorstwa Younga

• Kane po indywidualnej akcji uderzył z dystansu. Jeden z Tunezyjczyków wybił na rzut rożny.

• Tunezyjczycy wymieniali podania na połowie Anglii, ale na tyle niedokładnie, że niepilnowani wybili piłkę na aut.

• Lewym skrzydłem ponownie popędzili Anglicy, ale tym razem nie udało się zatrzymać piłki w polu.

• Hassen podniósł się z boiska. Gramy dalej.

• Na ziemi leży bramkarz Tunezji. Potrzebuje pomocy medyków

• Alli zagrał na lewo. Rajd skrzydłem i dośrodkowanie w kierunku Sterlinga. Niecelne uderzenie na bramkę Tunezji

• Wciąż Anglia w natarciu. Na razie wywalczyła sobie jedynie korner. Dośrodkowanie z rogu i głową posłana piłka w kierunku bramki.

• Anglicy jako pierwsi ruszyli do przodu. Pomknęli lewym skrzydłem, lecz ich akcja została szybko zahamowana

• Anglicy rozpoczęli to spotkanie. Zagrają w czerwonym komplecie, Tunezyjczycy na biało.

• Czas na losowanie stron oraz przywitanie kapitanów: Wahbiego Khazri oraz Harry'ego Kane'a. Wcześniej zrobiono jeszcze pamiątkowe zdjęcia

• Tradycyjnie czas na hymny narodowe. Najpierw Tunezyjczycy, później Anglicy

• Arbiter z Kolumbii, który poprowadzi to spotkanie wyprowadził już obie jedenastki na boisko.

• W pierwszym dzisiejszym meczu tej grupy Belgia pokonała Panamę 3:0 i postawiła pierwszy krok do awansu. W kolejnej rundzie ona lub własnie Anglia czy Tunezja mają szansę wpaść na Polaków. Warto więc oglądać ich zmagania

• Za dosłownie moment rozpocznie się ostatni z poniedziałkowych meczów, a zarazem drugie rozgrywane w ramach grupy G spotkanie. Anglia zmierzy sie z Tunezją i jeżeli nie wygra, rozczaruje.

red, Artur Bogacki

Gol24

Gol24

Tunezja - Anglia LIVE! Kolejna niespodzianka wisi w powietrzu?

Tunezja - Anglia LIVE! Kolejna niespodzianka wisi w powietrzu? ©AFP/East News

MŚ 2018: Tunezja - Anglia ONLINE. Do gry wkracza reprezentacja Lwów Albionu i wierzy, że nie podzieli losu takich faworytów turnieju jak Brazylia, Niemcy czy Argentyna. Początek spotkania w Wołgogradzie o godz. 20. Relacja LIVE w GOL24! [18.06.2018]

Mecz Tunezja - Anglia ONLINE

Dla reprezentacji Anglii mundial w Rosji to okazja do rehabilitacji za blamaż na Euro 2016 - tak bowiem odebrano porażkę w 1/8 finału z Islandią. W drużynie prowadzonej teraz przez Garetha Southgate'a dominuje młodość.
    Dość powiedzieć, że tylko jeden zawodnik ma więcej niż 40 występów w reprezentacji (Gary Cahill - 60), a mających doświadczenie z MŚ jest niewielu. Z przecieków w angielskiego obozu wynika, że mecz z Tunezją może zacząć aż 9 zawodników, którzy nigdy na mundialu nie grali.

- Uważam, że z przeszłości należy wyciągać wnioski, ale ten zespół nie powinien się tym martwić, bo to nowa grupa. Większość ma mało meczów w reprezentacji, wszystko przed nimi - powiedział Southgate na konferencji przed meczem. - To inna drużyna, będzie grała inaczej. Czują głód, mają chęci. Mamy lepiej wyszkolonych technicznie graczy niż w kiedyś.

Zawodnicy dobrze się znają, cała 23-osobowa kadra to przedstawiciele angielskich klubów. A gwiazdą ligi był Harry Kane z Tottenhamu, który w sezonie 2017/18 strzelił 41 goli (w klubie i reprezentacji), teraz jest kapitanem drużyny.
    - Atmosfera zależy od Garetha, a on jest wyjątkowym liderem. Jest empatyczny, jasno wyraża swoje zdanie, ma wysoką inteligencję emocjonalną i doskonale wie, jak połączyć zawodników - mówi na łamach "The Times" Dan Ashworth, dyrektor techniczny angielskiej federacji (FA).

Tunezja to na piłkarskich salonach Kopciuszek. W dodatku drużyna w najważniejszej imprezie czterolecia musi sobie radzić bez swojego lidera. Youssef Mskani w kwietniu w meczu ligi katarskiej doznał poważnej kontuzji więzadeł, musiał przejść operację i do Rosji nie pojechał. Trener Nabil Maaloul nie krył, że brak reżysera gry to duży problem. - To tak, jakby Argentyna grała bez Messiego - mówi selekcjoner.

W takich okolicznościach największa presja zapewne będzie na Wahbim Khazrim, choć i zawodnik Rennes (niewielu Tunezyjczyków gra w ważnych europejskich ligach) w maju miał problemy z kontuzją (naciągnięcie mięśnia uda). Trener wierzy, że jego podopieczni są w stanie sprawić niespodziankę, a kluczową role odegra druga linia.

- Jesteśmy w formie. Zdajemy sobie sprawę, że mamy bardzo trudną grupę, ale poprawiliśmy swoją grę, zwłaszcza od strony fizycznej. Jesteśmy zdeterminowani, aby zapisać się w historii - podkreśli trener Maaloul.

Sonda

MŚ 2018: Kto wygra mecz Tunezja - Anglia?

Przewidywane składy:

Tunezja: Mathlouthi - Bronn, Syam Ben Youssef, Meriah, Ali Maaloul - Skhiri, Sassi, Khaoui - Badri, Khazri, Fakhreddine Ben Youssef.
    Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Henderson, Young, Lingard, Dele - Sterling, Kane.

Mecz Tunezja - Anglia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz dostępny na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Komentuje prosto z Wołgogradu duet Sławomir Kwiatkowski – Robert Podoliński. Relacja LIVE w GOL24 od 20:00.