MŚ w pływaniu: Brąz Konrada Czerniaka na 50 m stylem motylkowym i trzy rekordy świata!

Konrad Czerniak specjalizuje się w 100 m stylem motylkowym, ale na podium stanął już na dystansie o połowę krótszym Fot. naszemiasto.pl
Konrad Czerniak zdobył pierwszy medal dla biało-czerwonych na MŚ w Kazaniu. Polak zajął trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Czerniak pokonał dystans w 23 sekundy i 15 setnych. Identyczny czas uzyskał Węgier Laszlo Cseh. Wszystkich pokonał zdecydowany faworyt, Francuz Florent Manaudou. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Nicholas Santos.

Czerniak zdobył dwudziesty medal w historii dla Polski na MŚ w pływaniu na basenie 50-metrowym. Dla Czerniaka to trzeci krążek na mistrzostwach globu. Wcześniej stawał na podium po rywalizacji na 100 m stylem motylkowym. Podczas MŚ 2011 w Szanghaju zdobył srebro. Dwa lata później wywalczył brąz w Barcelonie.

Na sprinterskim dystansie Polak nie zaliczył dobrego startu, ale w połowie wyścigu zaczął przesuwać się do przodu zdołał dogonić Cseha, z którym przegrał w eliminacjach. Piątego zawodnika na mecie obaj wyprzedzili zaledwie o 0,03 sekundy.

Wydarzeniem dnia w Kazaniu były trzy rekordy świata. Pierwszy ustanowiła w eliminacjach Amerykanka Kattie Ledecky, która przepłynęła dystans 1500 m kraulem w czasie – 15:27,71. Drugi Szwedka Sarah Sjoestroem, która pobiła w finale własny rekord na 100 m stylem motylkowym o 0.1 sekundy, a trzeci Węgierka Katinka Hosszu wynikiem 2.06,12 w finale 200 m stylem zmiennym.