Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  MSWiA: W 2015 roku policja podsłuchiwała Polaków 8 tysięcy...

  MSWiA: W 2015 roku policja podsłuchiwała Polaków 8 tysięcy razy

  Damian Witek AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mariusz Błaszczak

  Mariusz Błaszczak ©Michał Dyjuk

  Ponad 8 tysięcy razy polscy obywatele byli podsłuchiwani przez policję w ubiegłym roku. Takie są dane przedstawione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  Mariusz Błaszczak

  Mariusz Błaszczak ©Michał Dyjuk

  Mariusz Błaszczak, szef resortu spraw wewnętrznych, przekazał Senatowi dane podsumowujące pracę policji w roku 2015. Według nich funkcjonariusze policji 8 tys. razy stosowali tzw. kontrolę operacyjną wobec polskich obywateli. Polegała ona albo na podsłuchiwaniu rozmów telefonicznych albo na tajnym przeglądzie korespondencji.

  Z danych ministerstwa wyłączone zostały jednak służby specjalne, które także posiadają uprawnienia do tego typu nadzoru.

  Od momentu wypłynięcia pierwszych danych o inwigilacji politycy partii rządzącej obarczali odpowiedzialnością za to koalicję PO-PSL. Ich zdaniem to właśnie oni odpowiadają za szpiegowanie obywateli. Pojawił się także szereg wątpliwości dotyczących rzetelności pracy policji.

  Sytuacja ta spotkała się z odpowiedzią PiS. Na początku roku została przegłosowana nowa ustawa o policji.

  Projekt przewiduje, m.in., skrócenie okresu, w którym służby mogą legalnie podsłuchiwać obywateli. Ustawa zmienia także niektóre procedury dotyczące zakładania podsłuchów, a także reguluje zasady korzystania przez służby z billingów telefonicznych, danych teleinformatycznych, jak np. logowań telefonów komórkowych do stacji BTS.

  Projekt normuje również zasady dostępu służb do treści sms, wiadomości mailowych oraz np. historii logowań na strony internetowe.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co za lenie i oboboki

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  pod zarządem Mariusza B. tylko w drugiej połowie 2016 osiągnie wydajność nie 8 tys. a 80 000 podsłuchiwanych, głównie rebeliantów i drugiego sortu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skandal!!!!!

  xymox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Rozmawiałem ostatnio z chłopakami.
  Kafar, Ajgor i Kiełbasa skarżyli się, że gdyby nie to wstrętne PEŁO to ostatnia sprawa roboty bumy na warszawskich blachach by się nie sypnęła.
  Na szczęście...rozwiń całość

  Rozmawiałem ostatnio z chłopakami.
  Kafar, Ajgor i Kiełbasa skarżyli się, że gdyby nie to wstrętne PEŁO to ostatnia sprawa roboty bumy na warszawskich blachach by się nie sypnęła.
  Na szczęście zgodnie przyznali, iż dokonali dobrej zmiany wyborczej i zgodnie z zapewnieniami ministra Błaszczaka mogą spokojnie pracować do emerytury. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo