MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MTP Poznań: Mistrzostwa Europy w... publicznych przemowach [FILMY]

Mateusz Ludewicz
Mistrzostwa Europy w... publicznych przemowach odbędą się w Poznaniu
Mistrzostwa Europy w... publicznych przemowach odbędą się w Poznaniu Klub Toastmasters International
Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Przemawianiu Publicznym. Impreza, która w stolicy Wielkopolski rozpocznie się dwa tygodnie przed Euro 2012, będzie częścią największej na naszym kontynencie Konferencji Przemówień Publicznych.

Spotkanie, które w dniach 25-27 maja odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podzielone zostało na część konkursową i warsztatową. Pierwsza z nich to konkursy w języku angielskim, niemieckim i po raz pierwszy na poziomie europejskim, w języku polskim. Podczas jej trwania najlepsi mówcy z całej Europy będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata w Przemawianiu Publicznym.

W drugiej części konferencji będzie natomiast można wysłuchać światowej sławy oratorów, którzy podczas paneli edukacyjnych przekażą słuchaczom swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie. W programie warsztatów pojawią się między innymi najbardziej aktualne metody wzbogacenia warsztatu mówcy, komunikowanie w kierowaniu zespołem czy sztuka słuchania i udzielania informacji zwrotnej.

Ideą konferencji organizowanej w Poznaniu przez Kluby Toastmasters International jest udowodnienie, że umiejętność skutecznego przemawiania publicznego jest niezbędna w życiu każdego człowieka.

- Na otwarte spotkania naszych klubów przychodzą ludzie w wieku 18-80 lat bez względu na branżę, kwalifikacje i doświadczenie - opowiada Bartosz Binczewski, współorganizator imprezy. - Kompetencje, które tu zdobywają, wykorzystują potem w codziennym życiu. Umiejętność komunikowania się jest bowiem niezbędna zarówno w pracy, jak i w budowaniu relacji z innymi ludźmi - dodaje.

Kluby Toastmasters International to międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na świecie od 88 lat i obecnie zrzesza ponad 270 tysięcy członków w 13 tysiącach klubów w 116 krajach na całym globie. Kształci ona w zakresie wystąpień publicznych oraz kompetencji liderskich.

- Uczymy przełamywania strachu, pomagamy podnosić kwalifikacje i pewność siebie. Prowadzimy też otwarte warsztaty na uczelniach i w firmach - wylicza Binczewski. - Tworzymy także przyjazne środowisko, w którym Polacy mogą wykorzystać i wzmocnić umiejętność prowadzenia projektów czy zarządzania zespołem - dodaje.

Kluby Toastmasters są najtańszą i najskuteczniejszą formą nauki wypowiadania się, aktywnego słuchania i przekazywania informacji zwrotnej.

- System edukacji w Polsce niestety nie spełnia tych funkcji - mówi Monika Kasprzyk główny organizator konferencji w Poznaniu i członkini Toastmasters od ponad 5 lat. I dodaje: - Kluby są niezbędne, aby budować nową jakość komunikowania w naszym kraju.

Na spotkanie Klubu Toastmasters można przyjść bezpłatnie w ponad 20 miastach Polski. Zapisy oraz informacje na temat Konferencji Mówców są natomiast dostępne na stronie **

www.tmpoznan2012.org

**.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski