Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MTP: Targi Innowacje, Technologie, Maszyny biją rekordy [ZDJĘCIA]

Monika Kaczyńska
MTP: Targi Innowacje, Technologie, Maszyny biją rekordy
MTP: Targi Innowacje, Technologie, Maszyny biją rekordy Waldemar Wylegalski
Oficjalnie otwarte we wtorek Międzynarodowe Targi Innowacje Technologie Maszyny to największa impreza wystawiennicza przemysłu ciężkiego w Polsce. W tym roku prezentuje się na niej ponad 100 wystawców w ramach pięciu wydzielonych salonów. Wystawcy Hape Salonu Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów, Mach-Tool - Salonu Obrabiarek i Narzędzi, Metalforum - Salonu Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego, Surfex - Salonu Technologii Obróbki Powierzchni, Welding - Akademii Spawania i salonu Nauka dla Gospodarki prezentują najnowsze osiągnięcia w swoich branżach.

Partnerem tegorocznych targów ITM są Indie. Zwiedzający mogą w związku z tym obejrzeć India Show - ekspozycję prezentującą osiągnięcia tej jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Indyjscy producenci pokazują swoją ofertę z sektora energetycznego, transportowego, urządzeń rolniczych, obrabiarek, odlewnictwa i odlewów, kucia, maszyn i urządzeń. Wszystko to można obejrzeć w pawilonie 3A.

Prezentacji towarzyszy wizyta blisko 100-osobowa delegacja zarówno przedstawicieli indyjskiego przemysłu, jak i decydentów politycznych.

- Rynek indyjski jest wart zainteresowania. Chciałbym zachęcić do współpracy nie tylko polskich przedsiębiorców, ale również indyjskich. Myślę, że warto spojrzeć na Polskę nie tylko jako rynek lokalny, ale też jako punkt wejścia do Europy - powiedział podczas wczorajszego breifingu Ravi Capoor, wiceminister handlu i przemysłu w rządzie Indii.

A jest się o co bić, bo 1,2 miliarda mieszkańców Indii wbrew stereotypom dysponuje siłą nabywczą dwukrotnie większą niż w Rosji i o kilkanaście procent wyższą niż w Niemczech. Nie dziwi więc obecność na tamtejszym rynku większości światowych koncernów.

We wtorek także odbyły się zorganizowane wspólnie przez MTP i indyjskich partnerów spotkania między przedsiębiorcami z Indii i z Polski, a także seminarium poświęcone możliwościom i uwarunkowaniom inwestycji w tym azjatyckim kraju.

Zwiedzający ITM to przede wszystkim przedstawiciele przemysłu, którzy chcą zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje rynek maszyn i urządzeń. Mogą ich obejrzeć łącznie 1400. Tradycyjnie już wielkim zainteresowaniem cieszy się Poligon Umiejętności. Ta specjalnie wydzielona strefa w ramach Salonu Technologii Obróbki Powierzchni pozwala zobaczyć przy pracy m.in. najnowocześniejsze urządzenia lakiernicze itp. Przy pracy można obejrzeć także nowoczesne, sterowane komputerowo obrabiarki czy automaty spawalnicze. W czasie targów odwiedzający mogą też skorzystać z wykładów specjalistów. Wystawcy prezentują też ponad setkę premierowych produktów.

Trzydzieści wystawianych na targach wyrobów nagrodzono Złotym Medalem MTP. Są wśród nich najprzeróżniejsze urządzenia - od niezwykle skomplikowanych obrabiarek po urządzenie do oceny aktywności akustyczno-emisyjnej... produktów spożywczych. Urządzenie to ma zaprogramowane symulowanie gryzienia i żucia, a także modele reakcji na ich określone właściwości, dzięki czemu pozwala na ocenę jakości produktów spożywczych bez udziału żywych testerów.
Mimo że targi już od dawna nie są miejscem podpisywania umów, nadal są potrzebne.

- Maszynę trzeba dotknąć, pokazać, zapytać o szczegóły - twierdzi Andrzej Janiszewski, prezes Trumpf Polska. - Jesteśmy tu dla naszych klientów po to, żeby się z nimi spotkać, po to, żeby im pokazać nowości.

ITM Polska - rejestracja, bilety, zwiedzanie

Targi można zwiedzać jeszcze do piątku.

W środę i czwartek ekspozycja będzie czynna od 9 do 17, w piątek od 9 do 16. Bilety można kupić elektronicznie na stronie www.mtp24.pl lub w kasach. Kasy są otwierane pół godziny przed otwarciem targów dla zwiedzających i zamykane pół godziny przed ich zamknięciem.

Ceny biletów:
- Bilet elektroniczny jednorazowy - 18 zł,
- bilet elektroniczny jednorazowy z możliwością wjazdu samochodem na teren MTP - 70 zł,
- bilet elektroniczny wielokrotny - 30 zł
- bilet elektroniczny wielokrotny z możliwością wjazdu - 200 zł
- bilet kupiony w kasie, po rejestracji jednorazowy - 28 zł
- bilet zakupiony w kasie, po rejestracji wielokrotny - 45 zł
- bilet kupiony w kasie, bez rejestracji, jednorazowy - 70 zł
- bilet kupiony w kasie, bez rejestracji, wielokrotny - 130 zł

Podczas rejestracji w kasie lub on line trzeba podać podstawowe dane firmy, takie jak: adres, nazwa, NIP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski