W Poznaniu swoją premierę ma kilkadziesiąt technologicznych nowości. Gwoździarka pneumatyczna, pistolet do aplikacji elektrostatycznej, brykieciarka hydrauliczna czy lakiery antybakteryjne - to tylko niektóre nowości prezentowane na MTP. Swoją ofertę przedstawia blisko 800 wystawców.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Poznań: Rozpoczęły się targi maszyn i narzędzi meblarskich
Poznań: Targi Mieszkań i Domów na MTP [ZDJĘCIA]
Targi designu: Niezwykłe drukarki 3D [ZDJĘCIA, FILM]
Przedsiębiorcy mogą nie tylko zobaczyć maszyny, ale również sprawdzić, jak działają. Do ich dyspozycji przygotowano specjalną przestrzeń, w której prezentowane są maszyny w ruchu. A w Fabryce Mebli na Żywo 15 firm codziennie (do piątku) buduje od podstaw szafki kuchenne oraz pokazuje, jak wygląda prawidłowy montaż i pakowanie wyrobów.
Głównym tematem naukowo-biznesowych spotkań podczas targów Drema i Furnica są technologie hybrydowe. W środę 28 marca naukowcy Instytutu Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej opowiedzą o nowych rozwiązaniach i technologiach, które przedsiębiorcy z branży drzewnej mogą wykorzystać przy modyfikacji powierzchniowej i obróbce drewna.
W ramach targów Furnica odbywają się z kolei warsztaty poświęcone tematyce designu mebli. Specjaliście omawiają podczas nich m.in. znaczenie dobrego projektu mebli dla klientów. Warsztaty są częścią wystawy "Europejski design", podczas której prezentowane są projekty mebli największych eksporterów na rynek zachodni. W tym roku wystawa jest poświęcona rynkowi niemieckiemu, bo to tam trafia najwięcej polskich produktów z branży.
Targi, poza możliwością zobaczenia nowości i nawiązywania kontaktów biznesowych, są także okazją do branżowej rywalizacji z przymrużeniem oka. Na MTP odbywają się bowiem Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, konkurs na najładniejsze rzeczy "Wyczarowane z Drewna", a także Poligon Umiejętności. Profesjonaliści mogą więc wykazać się swoimi zdolnościami i przekonać do siebie klientów.
Targi Drema i Furnica odbywają się na MTP w dniach 27-30 marca w godz. 9-17. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 70 zł, na całe wydarzenie - 100 zł. Przedstawiciele branży oraz szkół i uczelni z nią związanych po rejestracji przez internet, mogą wejść na targi za darmo.
Forum Lokalnego Biznesu w powiecie krapkowickim - Joachim Wojtala
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?