MUKS Poznań mistrzyniami Polski do lat 16! Basket Team Opalenica z brązowym medalem

Drużyna MUKS Poznań, świeżo upieczony mistrz Polski w kategorii kadetek
Drużyna MUKS Poznań, świeżo upieczony mistrz Polski w kategorii kadetek Fot. Archiwum MUKS Poznań
MUKS Poznań kontynuuje mistrzowską serię. Tym razem po złoty medal MP sięgnęły kadetki, wygrywając w niedzielnym finale w Żyrardowie z Widzewem Łódź 69:58.

Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły: Zuzanna Puc 25, Marta Nowicka, 15, Madalena Mania 12 i Patrycja Burchardt 10.
Z kolei w Opalenicy brązowy medal MP kadetów zdobył miejscowy Basket Team, pokonując w meczu o trzecie miejsce Smyk Prudnik 74:67. W tym samym turnieju w spotkaniu o siódme miejsce Pyra Poznań zwyciężyła UKS GIM 92 Ursynów Warszawa 69:43. Tytuł mistrza kraju wywalczyła natomiast Polonia Warszawa.